Egy gyári munkás miért hízik el?
Nem magától a melótól hízik el, hanem annak a következményétől:
-A változó műszakozás kikészíti a szervezetet hosszútávon, ezt tudományosan is bizonyították, fásult és depressziós leszel tőle
-Az éjszakázás megkavarja a biológiai óráját a szervezetnek, mely szintén egészségtelen
-Ha tovább tart egy műszak, mint 8 óra, az szintén rád nyomja a bélyegét hosszú távon
-Nem (feltétlenül) végzel megterhelő fizikai munkát a műszak során (az inkább a raktáros melóst érinti legalábbis, de persze termék és folyamatfüggő)
-Nincs erőd/lehetőséged mozogni munkán kívűl
-Nincs elegendő összeg egészségesebb ételeket venni
-Rosszabb élethelyzet, melyet az alacsonyabb rangú beosztás is jelez
Amint látod, van egy pár dolog ami által összejöhet az elhízás. De az is lehet, hogy alapba hajlamos volt rá. Rám is repülnek a kilók, ha nem figyelek oda sajnos, pedig a lehető legnyugodtabb munkakörben tevékenykedek, amit el lehet képzelni.
A paraszti munka teljesen más, mint a gyári munka. Gyárban lehet, hogy nagy erőfeszítéseket kell tenni, de kisebb gyakorisággal. Az ilyen emberek képesek lehetnek nagyobb súlyokat megemelni, erősebb a markuk a feladataiktól függően. Viszont nem izzadnak meg, nem magas ismétlésszámban csinálják ezeket a mozdulatokat.
Viszont ha megkapálsz vagy felásol egy jelentősebb területet egyből megizzadsz, mivel a mozgásod üteme is gyorsabb, nem kell akkora pillanatnyi erőt kifejtened, hanem folyamatosan terheled a testedet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!