20 éves párok akik együtt élnek, ti mennyiből gazdálkodtok havonta?
Én és a párom 20 évesek vagyunk. Párom 250ezret keres én meg most veszítettem el az állásomat, 175 ezret kerestem. Lényegesen szegényebben élünk. Autót tartunk fent, édesanyáméknál élünk, 25-25 ezret fizettünk rezsire. Plusz az ételt mi álltuk magunknak az is kb. 50ezer volt havonta. Illetve tisztálkodási szerek, gyógyszerek, benzin, autó karbantartása( szerelés, alkatrészek).
Részletesebben:
5-5 ezer lakbér
50 ezer rezsi
50 ezer élelmiszer
40 ezer benzin
10 ezer gyógyszer
19 ezer tisztálkodási szerek, betét, öblítő, mosószer, hypo, wc papír stb.
15 ezer párom tbje+ telefon előfizetése
5 ezer telefon töltésem
40 ezer cigaretta
2-3 havi kiadások:
15 ezer autó illatosító, kárpít tisztító, autómosás, ablaktisztító stb
50 ezer vezérlést kellett megcsináltatni,
18 ezer fékdob csere
25 ezer fényezés
25 ezer biztosítás
5 ezer ablakmosó folyadék
Ezek voltak mostanában, nyilván tudom ezeket nem minden hónapban kell megcsináltatni de ugye spórolni kell rá havonta, hogy tudjunk mihez nyúlni ilyen esetben. :)
Plusz: havonta egy mekit, vagy egy mozit, esetleg fehérneműt vagy olyan ruhadarabot vásárlunk meg ami vagy tönkre ment már, vagy pedig kell, pl téli kabát, vagy bakancs, esetleg fürdő ruha, vagy rövid nadrág stb. Párom rendszeresen jár horgászni, illetve horgász versenyekre( 250 ezres horgászbotja van) szóval elég sok pénzt fektett bele.
Az a gondom, hogy nem igazán jövünk ki a pénzből, és főleg most, hogy nincs állásom, a páromra hárul minden. Szörnyű bűntudatom van, de felmerült bennem a kérdés, hogy mások vajon mennyiből élnek. Esetleg nálunk nem jó a pénz beosztása.
Ti mennyiből éltek?
Azt írjátok, hogy az autó felesleges luxus, meg hogy nem minőségi ételeket esznek.
Nos, nem tudjuk, hogy hol lakik a kérdező, de egyáltalán nem biztos, hogy felesleges "luxus", ugyanis ma Magyarországon van jó néhány település, ahol igen-igen rossz a közlekedés. Pl. nem is olyan messze Bp-től, mindössze 30 km-re!!! van egy falu, ahol délután 6-kor elmegy az utolsó busz és kalap - kabát, aznap már nincs semmi. Vonat nem is jár arra... És ha valaki este 10-re jár gyárba dolgozni? Vagy rosszul lesz és be kell vinni a közeli városba? Szóval az autó nem mindig luxus.
Élelem... Az sem biztos, hogy nem minőségi ennivalót esznek ennyi pénzből, hiszen ezt írja a kérdező: "édesanyáméknál élünk, 25-25 ezret fizettünk rezsire."
Igaz, hogy utána azt írja, hogy ők állják az ételt, de azt azért nehezen hiszem, hogy egy-egy vasárnapi ebéd nem csúszik be ilyenkor az édesanyjától - tehát nyilván nem a teljes étkezés 50 ezer ft, bár ez tényleg elég kevésnek tűnik 2 emberre (nekünk legalábbis nem elég ennyi)
# 13 szóval a párod egy kicsit autó bzi (amivel nincs baj) csak ha nem jöttök ki a pénzből akkor miért javítgatja ?
Én a helyetekben kimennék külföldre.
Én fixen 240-et keresek, párom alapból 200 körül, de neki minden hónapban van még plusz a túlórái és az elvégzett munka alapján, szóval végül ő is 240-250 környékén hoz haza pénzt.
A rezsink 50 alatt volt eddig minden hónapban.
Bevásárlásra, ételre, tisztítószerekre, kozmetikumokra, dohányra összesen 100 körül megy el.
Szórakozásra 60-80-at összedobunk, aztán vagy elfogy, vagy nem az adott hónapban. Ha marad, szuper, több van jövő hónapban.
Ezeket a fentieket úgy osztjuk el, hogy nagyjából felesben fizessük, a maradék pénzével mindenki úgy gazdálkodik, ahogy akar.
Én havonta 100-t igyekszem félretenni, ezt kettészedem egy "SOS pénzre" és egy "Hobbipénzre". Előbbit nem költöm szándékosan, csak ha muszáj, az a vészhelyzeti tartalék, olyan esetekre ha pl. tartósan kiesnék a munkából, hirtelen új hűtő kéne, bármi. A második pedig az a pénz, amit gyűjtögetek szépen, és ebből szoktam magamnak nagyobb értékű dolgokat megvenni, például ha szeretnék egy új telefont, vagy ha utaznánk valahova.
Valamennyit a párom is félretesz havonta, az ő rendszerét nem ismerem hogy mi alapján hány kategóriában tárolja.
Ha ki lettek fizetve illetve meg lettek véve a kötelező dolgok, és megvan a félretett pénz, akkor a maradék ott van az egyéb személyes kiadásokra.
Nekem a saját plusz kiadásaim:
- bérletek minden hónapban (vonat & bkk)
- 3 havonta fogamzásgátló
- néha étteremből hozok kaját munkába
Párom saját kiadásai:
- van egy autója, hetente-kéthetente egyszer használjuk, a szerelést-karbantartást magunk csináljuk
- néha vesz magának könyvet
- ??? :D (nem nagyon költi csak úgy a pénzét)
Én úgy gondolom, elég jól kijövünk. Persze mindezt úgy, hogy nincs lakbér és gyerek. Úgy már sokkal nehezebb lenne.
A tiétekhez annyit tudok hozzáfűzni, hogy egyrészt brutálisan sok az a cigi mennyiségben és árban is, másrészt falun lakó, Budapesten dolgozó emberként nem fér a fejembe, hogy miért olyan jó kocsival állni minden reggel a dugóban, ezen minden reggel gondolkozok, miközben a vonatról nézem szegény szerencsétleneket, ahogy araszolnak. :))))
Azt ugye tudod, hogy a munkáltató köteles megtéríteni a helyközi vonatbérlet 86%-át?
Nekem is nagyon drága lenne a bérlet, de természetesen a munkahely fizeti nagyrészét.
#18
Félreértesz, ez nem jófejség, hanem mint írom, kötelező.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!