Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen egytemi szak után...

Milyen egytemi szak után tudok elhelyezkedni biztosan és 8-10 év munka után venni egy Pest megyei garzont, hitel nélkül?

Figyelt kérdés

Mondjuk 25m2 körül.

Szoba-fürdőszoba...

(esetleg galéria)


Lehetséges ez egyáltalán?


Jelenleg 22 vagyok, 199 nettót keresek, egyszobás albiban élek lakótárssal Budapesten és nem tudok félretenni.


Egyetemre még nem jártam, de bárhova be tudok jutni, ha kell 1-2 tantárgyból teszek emelt érettségit utólag.



2020. febr. 6. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Nincs olyan, hogy biztos.
2020. febr. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor nagy eséllyel...
2020. febr. 6. 11:33
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Nagy eséllyel:

- jogász

- mérnök

- informatikus

- programozó

2020. febr. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
IT szektor.
2020. febr. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Pest megyei garzon? Az most mondjuk 25 millió?

Egyrészt a kérdésedre nem lehet válaszolni, mert senki nem tudja 8-10 év múlva milyen árak lesznek. Most állnál neki tanulni is, vagyis akkor még rászámolhatunk erre 3-4 évet. Vagyis azt szeretnéd tudni, hogy mit kéne most tanulnod, hogy mondjuk 15 év múlva venni tudj egy lakást!?

Erre a jó isten sem fog tudni korrekt választ adni. Mondjuk, ha egy átlag havi nettó 400 ezer forintos bért nézek, aminek a felét elköltöd havonta megélhetésre, a másik felét félreteszed, akkor évi 2,4 millió forintod lesz. Az 10 év alatt már 24 millió.

Mérnökként, programozóként, informatikusként, közgazdászként biztosan lehet ennyit keresni alkalmazottként. Persze nem pályakezdőként, így megint ferdített a történet.

Ha srác vagy, akkor én viszont jelenleg biztosan elindulnék valamilyen kétkezi meló irányába is. Akkora szakember hiány van, hogy suli mellett biztos ezt nyomnám. Egy építkezésen egy írni, beszélni nem tudó vasszerelő is többet keres már nálad. Utána annál jobban fogod értékelni az irodista munkádat, netán megtalálod a piaci réseket és még vállalkozást is építhetsz rá.

2020. febr. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen, férfi vagyok...

Jelenleg nem annyira fizikai munkát végzek, bár mellette részmunkaidőben takarítok is, ami könnyű fizikai munka (gyakorlatban néha nehéz).

Így jön ki a havi ~200.

Ha van lehetőség, akkor szoktam túlórázni, a szabadidőm rovására, akkor kicsit több...


Gondolkodtam fizikai munkában, akár segédmunkában, akár abban, hogy megcsinálok egy építőipari OKJ-t, csak annyira nem volt még időm utána nézni, hogy hogyan is megy ez, meg pont most alakul át az OKJ rendszer...


Ebben a hónapban leszek 22, egy levelezős egyetemet legkésőbb jövő szeptemberben szeretnék elkezdeni.


Nem tudom, hogy egy OKJ-t be tudok e valahogy iktatni közé, ha egyetem alatt jobban kereshetnék mint most, az jó lenne... De most ha jól tudom, akkor pont hogy hosszabbak lesznek az OKJ képzések.


Csak azt sem tudom, hogy egy építőipari meló mellett mennyire lenne a levelezős szak lehetetlen küldetés.


Egyébként a proginfó szak tűnik a legkecsegtetőbbnek az egyetemi szakok közül, de az sajnos legközelebb a SZTE-n van levelezőn...

Akkor még gondoltam a gépészmérnökire is, esetleg a SZIE-re jelentkeznék, csak az a baj, hogy sokat hallom, olvasom hogy a Boschnál, Knorr-bremsenél, ilyesmi helyeken, ilyen 3-4 év után is max. 300 nettót lehet keresni, valamint hogy más szempontokból sincsenek megbecsűlve a dolgozók...

2020. febr. 6. 14:09
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
Gyorsabb megoldás: nyugati határra való költözés, ugyanilyen betanított munkáért 1100-1500 eurót kapni évi 14x a pestinél meg mindig kicsit olcsóbb albérlet árak mellett. De persze egy keresett egyetemi szakot is megéri elvégezni. De ilyen árak mellett meg az sem garancia semmire.
2020. febr. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%
Azért ne csak a fizetést nézd pályaválasztáskor, hanem hogy a következő 40 évedet ez fogja kitölteni minden egyes nap. Magyarul olyan foglalkozást válassz, ami érdekel is, és értesz is hozzá. Pl. IT-ban mindig hiány van jó szakemberekből, főleg bankokban, ha megy a matek.
2020. febr. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha OKJ is tervben van, akkor én nem az építőipar felé húznék első sorban. Illetve csak közvetve. Hatalmas hiány van Budapest környékén jó szakemberekből. Egy hegesztői, vagy ne adj isten egy villanyszerelői képesítés ma az aduász. Eleinte alkalmazottként tanulsz más kezei alatt, aztán alapítasz egy saját vállalkozást és a magad malmára hajtod a vizet. Az a helyzet, hogyha próbáltál manapság szakembert keresni, akkor biztosan találkoztál már azzal a helyzettel, hogy mostmár ők mondják meg mikor tudnak jönni és milyen munkát hajlandóak elvégezni. Csillagászati összegekért.

De ilyen a kőműves, a burkoló, a vízvezetékszerelő, stb. is. Ma sok esetben jóval többet keresnek, mint egy mérnök!

Ha ez megvan, mellette mehet a mérnöki levelezőn, a kettő jó kombó. :)

2020. febr. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!