Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A magyarországi munkaerőpiac...

A magyarországi munkaerőpiac egyre inkább olyan, mint a nyugat-európai?

Figyelt kérdés

Nem fizetésekben, mert attól még elég messze van.

Viszont, én látok sok hasonlóságot.


Magyarországon az utóbbi 15 évben történt az, ami mondjuk Ausztriában 30-40 éve.Vagyis, a munkaerőpiac gyors átalakuláson ment keresztül, sőt folyamatosan alakul.


- Az államhoz tartozó területek nem bírnak a munkaerőhiánnyal

-A fizikai munka, azon belül a betanított, képzettséget nem igénylő munkát egyre inkább vendégmunkások végzik.

-Ezzel párhuzamosan, egyre népszerűbb a felsőoktatás.A fiatalok többsége felsőoktatásban szeretne tanulni.

De, nem csak náluk.Egy családtag a 80-as években érettségizett, az érettségi után közvetlenül 2 tanuló ment felsőoktatásba.A legutóbbi osztálytalálkozón kiderült,hogy mára az osztály 50-60 százaléka diplomás.Letették levelezőn.



Ugyanez lejátszódott Nyugat-Európában is, csak a 70-es, 80-as években.

Magyarország csak kezd felzárkózni.


2020. jan. 5. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Magyarországon 2014-ben a 25-34 éves korosztály 32,1 százalékának volt diplomája, tavaly viszont már csak 30,2 százalékának.
2020. jan. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

MO-n pont, hogy a jelenlegi kormányzat mindent megtesz, hogy visszaszorítsa a felsőoktatást és belekényszerítse a fiatalokat a rabszolga munkába. Úgyhogy ebben nem gondolom, hogy a nyugat felé haladunk...


A munkaerő-hiányban igen, de ez azonnal változni fog a legkisebb recesszió hatására is..

2020. jan. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%
Nem lehet mindenki diplomás és ezt nem is fogják hagyni. Kelet Európa mindig is kiszolgáló országok voltak, régen mezőgazdaság, ma meg ipar ami megy, oda meg kell az alul iskolázott munkaerő, nem hinném, azt hogy cél nyugatnak, hogy keletet felzárkóztassa, mer nem lesz aki kiszolgáljon. Kellenek a szállítók, a pakolók, a szakácsok, a felszolgálók, a pénztárosok, stb. Nélkülük éhen halna sok okos diplomás akik irodában szeretnek a kényelemben csücsükélni és tologatni a papírokat.
2020. jan. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

Elég jelentősen szigorították a felsőoktatásban való részvétel feltételeit, hiszen idéntől bemeneti követelmény a nyelvvizsga és egy emelt érettségi minden szakhoz...

Eddig a nyelvvizsga csak a diploma megszerzéséhez kellett, tehát a diák az egyetemi képzésének ideje alatt még tanulhatott nyelvet, diplomázásig haladékott kapott hogy azt elsajátítsa.

Hiszen az általános és középiskola nem készíti fel a diákokat, a nyelvvizsgára.


Valamint 2017-ig egy 6, 7 féléves BSc-t elvégezhettél akár 5 év alatt is, ha bírtad álamilag támogatott félévekkel (mindenkinek 12 van), vagy magad finanszíroztad.

Utána már bevezették, hogy maximum 4 év alatt le kell diplomázni, vagy kibukik a diák...


Valamint még az OKJ képzéseket is úgy alakítják át idéntől, hogy rengeteg 3 évig tartó is lesz, amit eddig 1 vagy 2 év alatt meg lehetett szerezni.


Szóval a diplomás és szakmunkás munkaerő csökkeni fog továbbra is...


És ez szándékos.

2020. jan. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Az államhoz tartozó területek nem bírnak a munkaerőhiánnyal"


Ugyan már. Pont annyi van, amennyit ki akarnak fizetni erre a célra és még elműködik vele valahogy. Ez elég, soha nem volt, és nem is lesz cél, hogy topon legyen a közigazgatás, csak valahogy eldöcögjön úgy-ahogy.


HA fontos egy terület, mondjuk az lenne szempont, hogy mindenki 1 perc alatt el tudjon intézni mindent egy kormányablakban, akkor seperc alatt találnának rá pénzt, amiből akár 20 stadion méretű kormányablakot építhetnének és tudnának annyi bért is fizetni, hogy mindenhol csúcsszuper diplomások dolgozzanak 20 év tapasztalattal, tök profi módon.


De nem kell. Számításokat végeznek, és azt látják, hogy ha ezt megcsinálják, az ezzel nyerhető haszon nincs arányban ennek a költségével. Hogy úgy mondjam, ha megcsinálnák a stadion méretű kormányablakokat 1 perc várakozási idővel, attól még nem nőne meg 50%-al azok száma, akik rájuk szavaznának legközelebb. Szóval nem csinálják meg.


Utolsónak meg üzenem, hogy le vagy maradva, a felvételihez továbbra se kell diploma:


[link]


Látod, ez is olyan. Folyamatosan elemzik, mi mennyi népszerűségnyerés-vesztés meg előny-hátrány, és annak megfelelően csinálnak dolgokat. Semmi nincs kőbe vésve.

2020. jan. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
*továbbra se kell nyelvvizsga
2020. jan. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%

Hát, amíg nem látok konkrét összegeket az álláshirdetésekben, nehéz elhinni :)


Más: akinek diplomája van, az nem lesz rabszolga, mi? Jó vicc. A képzések színvonala a legfontosabb és aki ezért bármit tesz az jól teszi. Az hogy 30% vagy 32% a diplomások aránya semmit nem árul el arról hogy az emberek milyen komplexitású munkát végeznek. Attól, hogy valakinek nem diploma van a kezében, hanem egy szakma, nem kerül automatikusan egy gyártósor szalagja mögé, sőt. Tipikus szélsőbalos hazugság, forog a gyomor tőle ahogy ezzel hergelik az embereket 2011 óta. Se egy egyetem, se egy szakmunkásképző nem szociális intézmény kéne hogy legyen, nulla motivációjú emberekkel, emiatt nulla motivációjú oktatókkal és a végén, mindezek következményeként, nulla értékű papírokkal. Aki járt bármilyen iskolába Magyarországon, tudja miről beszélek.

2020. jan. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!