Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért néznek le amiért segédmu...

Miért néznek le amiért segédmunkás vagyok?

Figyelt kérdés
Segédmunkásként dolgozom. Hozzáteszem nagyon jól keresek. Van érettségim, jól sikerült, önszántamból vagyok az, ami. Én választottam. Heti 50-55 ezer forintot keresek. Rengeteg dolgot kell csinálnom, a fizikai munkát szeretem, világot láthatok, nincsen az, hogy beülök egy irodába vagy egy gáyrba és minden nap ugyanazt a monoton dolgot csinálom. Rengeteg szakmába belelátok, millió és egy feladatot látok el, tehát semmi monotonitás. De akárhol mond, hogy segédmunkás vagyok, rögtön lenéznek. Pedig olvasott vagyok, beszélek két nyelvet középszinten, stb. Én büszke vagyok arra, hogy segédmunkás vagyok. Elég sok szakember például képtelen dolgozni segéd nélkül. Ugyanakkor ha megunom az egyik helyet, felmondok és másnap már máshol kezdhetek. Hiszen segédmunkára míg világ a világ szükség lesz. Tehát szeretem, de nagyon megalázó a társadalmi megítélésem. Pesten sokszor a munkásruha miatt már kuncognak mögöttem, ha beülök valahová egy sörre. Volt egy időszak, mikor munkásszállón voltam, többiek még aludtak így nem szerettem volna zörögni, lementem kaját venni és egy padon nekiálltam enni. Erre odajön egy nő hogy adna egy ötszázast. Hajléktalannak nézett. Miért, mert az utcán eszem munkásruhában? Saját lakásom van egyébként már. 21 évesem nem sok fiatal mondhatja el ezt magáról. Persze nem megvetésből mondom, elfogadom, hogy másnak más a sorsa vagy a vágya. Ismerkedni már nem is merek. Megszólalok, hogy segédmunkás vagyok és arrébb is állnak. 14 éves koromtól már dolgoztam suli mellett. Akkor még eltartottak a szüleim, de szerettem volna dolgozni. 17 éves koromtól hétvégente, érettségi után meg hétköznap dolgozom rendesen, minden nap. Érettségit azért tettem le, mert mondom röhögve megcsinálom, a papír meg elfér a polcon. Nem készültem rá egyáltalán és matek meg töri négyes lett, többi mind ötös. Kollégák sem értik, hogy érettségivel miért épp lapátolok. De nem értem. Miért kell mindenkinek értelmiségi poszton lenni? Miért nem szeretheti valaki ezt a munkát? Imádok lapátolni, imádok betont keverni, de a földmunkákat meg a sok-sok egyéb munkát is szeretem. Plusz, ha olyan cégnél vagyok, ingyen szállítanak az ország számos területére. Három műszakos gyári meló mellett nem igazán tudnék egyik nap Pesten, másik nap Vas megyében, harmadik nap Győrben (csak egy példa volt) dolgozni. Persze tisztelem ugyanúgy a gyári munkát is, nem azért mondtam. De egyik rokonom három műszakban, millió túlórával, úgy hogy hulla és a családjára nincs ideje, 250-et keres havonta. Én volt, hogy ezt megkerestem és minden nap legkésőbb 16 óra után szabad voltam, volt időm szórakozni, volt időm magamra. És szerintem egyáltalán nem kell megszakadni egyik helyen sem ahol dolgoztam. Van, hogy nehezebb a munka, vagy pörögni kell, de nem mondanám, hogy zombi vagyok péntekre. Bocsánat a hosszú kifejtésért, de ezek jutottak eszembe.
2019. dec. 22. 17:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
nem néz le senki, vagy aki lenéz, az senki
2019. dec. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

" Heti 50-55 ezer forintot"

Tehát havi 200-220e forintot.


"Van érettségim"

"Saját lakásom van egyébként már. 21 évesem nem sok fiatal mondhatja el ezt magáról."


Kicsit számoljunk, jó? Ha van érettségid akkor mondjuk 18 évesen kezdtél el dolgozni. Igen, látom, hogy írtad már 14 évesen is dolgoztál, de a diákmunkát most ne erőltessük...


Most 21 vagy, tehát 3 éve dolgozol. Az 36 hónap x 220e forint és akkor nagyvonalú voltam. Ez nincs 8 millió forint. Merem feltételezni, hogy azért költesz erre arra, ha valami csoda folytán megélnél a feléből az 4 millió forint.


Komoly lakás lehet 8 vagy 4 misiért...


Amúgy értelmes, civilizált emberek nem nézik le a segédmunkást. De a hazudozókat igen.

2019. dec. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Van lóvéd? Heppi vagy? Akkor ki nem szra le mit gondolnak? :D
2019. dec. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

Most akkor nagyon jól keresel vagy heti 50e Ft?


Vagy esetleg a heti 50et gondolod nagyon jónak??

2019. dec. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%

Normális ember nem néz le.

Viszont, ha ennyi időd van, tanulhatnál valamit.

Egy kis helyesírást is, bár nem rossz... de azért javíthatnál még rajta. Jó érettségivel különösen.

2019. dec. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Feleslegesen gépeltél ennyit. :)


Nem tudom, honnan jön ez a "lenézés" dolog, de én például nem nézem le se a segédmunkát, se a gyári szalagmunkát, se a sírásó stb. munkát.


Miért is tenném?


Engem rendszeresen lenézően végignéznek bizonyos helyeken, mert nincs műkörmöm és 6 db szempillapúderem a táskámban, és nem tapperolom állandóan az okostelefonom (mert nincs). Érdekel? Nem. Mindenkinek az eszéhez értem a viselkedését, a megnyilvánulását. Ennyi.

Mit foglalkozol felesleges dolgokkal?!?!?!

2019. dec. 23. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Heti 50-55 ezer forinttól ne vágjuk már magunkat hanyatt, irodai munka javarészt heti 70-80 ezret fizet...
2019. dec. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Imádok lapátolni, imádok betont keverni, de a földmunkákat meg a sok-sok egyéb munkát is szeretem."


Feküdj vissza, jó nagy kamu a kérdés. :D

2019. dec. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Troll
2019. dec. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
10%
Segédmunkás vagy akkor lenéznek. Nincs ebben semmi ördöngősség. Ezek aljamunkák.. azt csinálod robot módjára amit parancsolnak. Ha a főnök azt mondja, hogy "hozd ide a cipőmet" akkor te odaviszed neki, mert ezért fizet. Mindegy, hogy te 50e et keresel ilyen munkával hetente.. naponta is kereshetsz ennyit, akkor is egy utolsó csicska munkát végzel.
2019. dec. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!