Mit lehet csinálni villamos gépekkel és hajtásokkal foglalkozó villamosmérnökként?
Pl PLC programozó,CNC gépprogramozó.
Szal itt is programozhatsz meg gyártósor tervezés,optimalizálás.
Ez is nagyon jó terület.
#3 Akkor akár a kérdésre is válaszolhattál volna...
"Elég sok cégnél van most villamos motor fejlesztés. Ráadásul nagyon kevés az ilyen villamosmérnök, mert mindenki inkább programozni megy."
Hát pont ezért kérdezem, mert azt gondolnám, hogy oda inkább gépészmérnököt keresnek. Elvégre ők is tanulnak elektrotechnikát, viszont a villamosmérnökök mechanikából (din, rezgtan, stat) és szilárdságtanból le vannak maradva rendesen.
Valaki aki ilyennel foglalkozik le tudná írni mit csinál?
A gépészek tanulnak elektrotechnikát, de az csak az alapokat fedi le, egy motor villamos fejlesztéséhez kevés. Ezeket az eszközöket nem egy ember fejleszti, hanem egy csapat, amiben van villamos- és gépészmérnök is. Az előbbi tudja, hogyan kell tekercselni, az utóbbi pedig tud tengelyt méretezni (nagyon leegyszerűsítve, mielőtt bárki megsértődne). Mindkét szakterület tudására szükség van, és egy idő után mindkét mérnök megtanulja a másik terület legfontosabb elveit, de a tényleg jó termékhez mindkettejük speciális szaktudására szükség van.
Hogy mit lehet csinálni ilyen területen? Tulajdonképpen bármit, ahol a mechanikai és a villamos teljesítmény között átalakításra van szükség. Tervezhetsz generátort szélturbinához, fejleszthetsz motort (e-mobilitás, hogy egy buzzwordöt is bedobjak), bármi.
Sőt, akár programozhatsz is. A Hyunday-nek például Budapesten működik egy csapata, ami az invertereik (frekvenciaváltóik) szoftvereit fejleszti. És azért oda is kellenek olyan mérnökök, akik nem csak a biteket billegtetik, hanem azt is értik, hogy egy motor lóg a kimeneten.
Mit lehet válaszolni a kérdésre? Egy mérnök vagy fejleszt, vagy üzemeltet. E két profilnak megfelelő cégeknél képzelhető el az alkalmaztatás. Ezt minek leírni? Értetődik magától, ha már nem tegeződünk.
Amikor én jártam az intézménybe, noha elektromosságilag, kellett motort tervezni, a tengellyel (nagyon leegyszerűsítve, mielőtt...) együtt.
Azt viszont nem hiszem, hogy üzem- és hülyebiztos teljesítményelektronikai áramköröket kéne tudni tervezni egy gépesnek.
2. vagyok:
Nálunk úgy néz ki a motorfejlesztés, hogy hőtani/áramlástani mérnök, tervező mérnök, szilárdsági szimulációs mérnök, gyártós mérnök és villamosmérnök (előbbi 4 gépész). A villamosmérnök értelemszerűen a villamos részével foglalkozik egy motornak: tekercselés, szimulációk, tesztelés stb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!