Kaphat valaki végkielégítést 15 év Teszkós alkalmazotti év után, ha önként megy el?
#10
Ha megszűnik a pozíció, akkor nem maradhat minden a régiben és ha nem fogadja el amit ajánlanak, akkor bizony nem jár végkielégítés.
Ha a dolgozó adja be a felmondását, akkor nem jár automatikusan végkielégítés, teljesen mindegy, hány évig dolgozott ott. Magyarul a munkáltató nem köteles fizetni ilyet.
Ha a munkáltató mond fel a dolgozónak ("rendes" felmondás), és a dolgozónak van a cégnél folyamatosan legalább 3 évnyi munkaviszonya, akkor jár a végkielégítés, egyébként nem.
"Erről nem volt szó soha régebben, de azt mondta nincs is félötig vonatm és busz is akkor indul az első, tehát nem is tudna bejárni, így azt hiszem nem kötelezhetik hogy elvállalja, és ha nem biztosítanak mást akkor nem ő tehet róla ha elmegy máshová, nem?"
Ez így igaz, de van egy munkaszerződés, abban feltételek, kötelezettségek, jogosultságok leírva, és azon kívül van egy Munka Törvénykönyve, ami azt szabályozza, amire a szerződésben külön nem tértek ki.
Ha a munkáltató utasításai azokkal nem ellentétes, akkor joga van rá, és a munkavállaló köteles azt teljesíteni.
Egy TESCO elég nagy cég ahhoz, hogy legyen külön kollektív szerződés is nekik. Abban még több minden előírás lehet, nem ártana, ha a dolgozó ismerné azt is.
Ha a szabályokkal nem ellentétes a foglalkoztatás, akkor ha az a dolgozónak nem felel meg, logikusan Ő kénytelen felmondani.
Persze ha az van a szerződésben konkrétan leírva, hogy a dolgozó munkaideje napi 8 óra, reggel 6-tól délután 14-ig, akkor nem foglalkoztathatja délutános, vagy akár éjszakás műszakban sem a munkáltató. Rendkívüli munkavégzés ettől függetlenül még előírhat neki (betartva a hozzá kötődő szabályokat), de az már túlórának minősül ilyen esetben.
Viszont ha az van a szerződésben például, hogy a munkaideje heti 40 óra, akkor azt úgy osztja be arra a hétre a munkáltató, ahogy ő igényli, és amennyire szabad kezet ad a törvény rá.
Ez nem olyan dolog, hogy "annak idején nem volt erről szó". A cég érdeke ezt kívánja, és ha a munkaszerződés korlátozást nem tartalmaz rá, akkor megteheti.
Példa: Emberünk cége új vezetőt kap. Nála az volt a szokás, hogy az "ebédidőt" le kell dolgozni, tehát naponta fél órával később lehet hazamenni.
Mindenki előbb megy haza, aztán amikor szóvá teszi a főnök, meglobogtatják a szerződést, amiben az áll, hogy a munkaközi szünet része a munkaidőnek (így leírva). Magyarul: nekik nem kell ledolgozniuk a napi 30 perces ebédidőt. Tud bármit is tenni a munkáltató ellen, ha a szerződésmódosítás nem írják alá a dolgozók? Hát nem...
szerintem nem kell ezen idegeskedni.
azt a beosztást kell elvállalni amit el tudsz fogadni.
/ amúgy van sok ember aki éjszaka szívesebben dolgozik,mert olyan a szervezet
én is voltam éjszaka tescoba.sokkal jobb,csendbe nyugodtan dolgozhatsz. /
a tesco elég nagy cég,sokféle munkahellyel.
ha rosszak a kínált feltételek kérjen más poziciót akár másik áruházban.
a neki megfelelő időbeosztásban.
nyilván figyelembe kell venni utazási időt stb.
ha nem jó semmi akkor,átmegy másik közelben lévő üzletbe.
mondjuk ezt eleve meg kellett beszélni előre.
bár a szerződésben akármit írhatnak,ha megbeszéled főnökkel semmi gond.
a gond akkor van ha új fönököd van vagy te vagy más területen.
akkor újra el kell mondani milyen beosztást tudsz vállalni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!