Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sosem értettem, miért lesz...

Sosem értettem, miért lesz egy férfi PEsten tanár vagy rendőr, vagy diplomás ápoló, ha Pesten bárhol utolsó porfészek gyárban is jobban keresnének operátorként?

Figyelt kérdés
2019. nov. 1. 21:16
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Mert értelemmel teli munkára vágyik??
2019. nov. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
max azért...csak abból nem biztos h meg tud élni
2019. nov. 1. 21:17
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Egy tanár, rendőr és ápoló is meg tud élni. Nem tudom, honnan veszed, hogy nem?
2019. nov. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki akar biorobot lenni. Meg aztán ahogy ápolónak és rendőrnek se való mindenki, ugyanez igaz a gyári melóra. Nem mindenkinek egyforma a monotónia-tűrése. Egyszer régen fülpiszkálókat kellett számlálnom, a világ összes pénzéért nem csinálnám mégegyszer. A kreatív feladatokat szeretem. Számomra fontos, hogy az életem 1/3-át hol, milyen tevékenységgel ütöm el, és nem valami agyhalott állapotban kell a nap végén hazamennem. Különbözőek vagyunk, ez így van rendjén, megérteni nem kell, csak elfogadni.
2019. nov. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%
Mert lusta.
2019. nov. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, ennyi erővel miért nem megy el mindenki programozónak, informatikusnak, ha csak a pénz számít?


Vagy ha szerinted ahhoz okosnak kell lenni, akkor miért nem megy el minden okos ember programozónak? Rengeteg okos ember nem programozó, miközben ott lehetne leghamarabb a legtöbbet keresni. Egy 26 éves barátom nettó 600 ezret keres programozóként már most is és ettől még csak felfelé vezet az útja.


Talán mert nem csak a pénz számít se az életben, se a szakmád kiválasztásakor. Küldetéstudat, ilyesmi, nem tudom ezeket érted-e.

2019. nov. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

19 éve tanítok matematikát. Az osztályfőnöki pótlékkal és a két gyerekem után járó adókedvezménnyel együtt (más juttatás a közoktatásban nincs) nettó 269 ezer a bértábla szerinti fizetésem. Mellette a kormányhívatal megbízásával elmegyek érettségi elnöknek középszinten és emelt szinten javító és kérdező tanárnak. A feleségem is tanár, de ő csak tanít, mert a gyerekekre vigyáz otthon.

Magántanítványokból (természetesen nem az iskolámba járó gyerekek) nem írom hogy mennyit de szépen keresek. (Idén rengeteg magánórát adok a júniusban emelt szinten érettségizőknek). Emellett a nyári szünetben szoktam takarítani egy cégnek bejelentve.

Nem mennék el operátornak mert nem keresnék jobban ráadásul ez szellemileg nagyobb kihívás. Ráadásul nem bírom a monotonitást.

43 F

2019. nov. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
95%
Én feladtam a tanárrá válást, pont a borzasztó anyagi kilátások miatt. Közel 20 év tapasztalattal, adókedvezménnyel, osztályfőnöki pótlékkal 269k nettó szégyen. Mármint a mi szégyenünk. Hogy az egyik legfontosabb szakmát űzőket ennyire fizetjük csak meg. Más területen mesterdiplomás emberek 20 év tapasztalattal jóval többet keresnek, nekem lassan 6 év után bölcsészdiplomákkal több, mint duplája ennek. Minden tiszteletem azoké, akik ennek ellenére csinálják.
2019. nov. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem akarnak el*ohadni egy gyárban, miközben egyetlen egy feladatuk van és már szét unják magukat.
2019. nov. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
89%

7.-nek.


Na ez az!


Én is mindig ezt mondom, de ennek ellenére elküldenek anyámba, pedig egy tanár nem keres rosszul, az átlaghoz képest.

2019. nov. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!