Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Délutános és éjszakás Pótlékok...

Délutános és éjszakás Pótlékok és túlóra? Mi a helyes?

Figyelt kérdés

Ha a Délutános pótlék + 20% az éjszakás pedig +40%


Akkor a túlóra délután, illetve a túlóra éjszaka 220% a illetve 240%a nettó alapbérnek?


A túlórát duplán kell fizetni nem??


2010. júl. 16. 15:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem a Tescoban a délutános pótlék 15%, az éjszakás pedig 30%, túlórákat meg elfelejtették kifizetni. Ebből van most a botrány náluk..

De a túlórát duplán számolják, ahogy írtad, de sok pénzre ne számolj, mert az adó is magasabb belőle.

2010. júl. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azért írtam hoyg a netto órabér 240% a


Tehát pl ha nekem netto 600 forintra jön ki az órabérem, akkor az egy éjszakás túlóra esetén tisztán 600*2,4 = 1440 forint.


Nem?

2010. júl. 16. 16:08
 3/8 A kérdező kommentje:

Vagy a nettóból még hova adóztatnak?


Adóztatnak belőle MÉG?

2010. júl. 16. 16:09
 4/8 anonim ***** válasza:
Túlórázni csak vasárnap éri meg!! Mert akkor vasárnapi pótlék + a dupla bért kapod, egyébként ha hétköznap túlórázol, talán 1-2ezer ft-tal kapsz többet, úgy adózzák meg, hogy nekik jó legyen, csak neked ne.
2010. júl. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

De most ezt így még mindíg nem értem..


Van egy nettó órabérem, amiből már befizették a járulékokat meg leadóztak meg minden.


Ez a 600 forint.


Ha túlórát végeztetnek, akkor duplabért kell adni


akkor ez netto 1200 ft igaz?


Erre rájön a +20% ha délután kell bentmaradni túlórázni, és rájön a +40% ha éjszaka kell bentmaradni túlórázni.



Miféle további adók vannak még ebből??


Vagy ez nem így működik?

2010. júl. 16. 16:41
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem a nettót duplázzák, hanem a bruttót!! Aztán megy le az adó belőle, aztán fizetéskor meg úgy érzed, hogy jól becsaptak,mert észre sem venni hogy túlóráztál.

Mindíg a bruttót duplázzák! Majd ebből jönnek le a járulékok.

2010. júl. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

ma 16:46


Matematikailag mindegy hogy most 10 nek számolod a 8% és a végeredményt szorzod kettővel vagy 20 nak számolod a 8% t.


Ugyanannyi lesz.


De azt már látom rosszul tudtam mert nem 100% hanem csak 50% a túlóra


A 100% az ünnepnapra vagy munkaszüneti napra jár..

2010. júl. 16. 16:53
 8/8 A kérdező kommentje:
Amúgy nem csaptak be (még), csak egy beosztással egybeírt kalkulátor táblázathoz kell, amit majd használni akarok excel ben.
2010. júl. 16. 17:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!