Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mindegyik mérnöki munkahely...

Mindegyik mérnöki munkahely ennyire "sablon"?

Figyelt kérdés
32 éves koromban végeztem gépészmérnökként, aztán szinte azonnal elkezdtem dolgozni iparban. A 6 év alatt 4 helyen fordultam meg, mint minőségirányítási mérnök, tervezőmérnök, gyártástechnológus és projektmérnök. Az első munkahelyemen úgy dolgoztam, hogy nem kell tapasztalat, de 3 hónap kellett mire mindent elsajátítottam mentor segítségéve. A többi munkakörben úgyszintén. A mostani munkahelyemre úgy vettek fel, hogy elméletileg kellett 5 év tapasztalat, de itt is első körben betanítottak és ugyanolyan sablon minden, mint a többi munkaköreimben, mondhatni gondolkozni sem kell.. Van olyan mérnöki munkahely, ahol igazán szükség van arra a rengeteg matematikai és mechanikai tudásra, amit főiskolán oktatnak 4 éven keresztül?

2019. szept. 30. 09:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van. Keresgelj K+F cégeknél. Fejlesztesi, tesztelési pozíciók, stb.
2019. szept. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Több mint egy évtizede dolgozom mérnökként és nagyon erősen kétlem, h van olyan hely, ahol mindaz (vagyis jelentős része) kell annak, amit 3-4-5 éven át tanultál.


Ha szerencséd van, olyan helyet találsz, ahol azért kell gondolkodni.

2019. szept. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szóval Nektek is hasonló a véleményetek.. Mondjuk ezen meg sem lepődöm...
2019. szept. 30. 12:36
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

En habár még nem dolgozom, rengeteg állást nézegettem, illetve hosszú ideje olvasgatok a témában, szóval nem tapasztalatból fogok beszélni.


A magyar mérnökök 80%-a valójában sima technikusi pozícióban dolgozik, csak ugye annyira leamortizálódott az oktatás, hogy már ide is Bsc-seket kell felvenni. Hazánkban nincsen igazán fejlesztés, ami még van, az sem olyan minőségi, a komoly projekteket elveszik a németek. Én is azt látom, h a legtöbb helyen csak betanulod az adott cég technológiáját, de érdemi fejlesztés nem sok van.

2019. szept. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, igaz! Nem beszélve arról, hogy felvesznek egy pozícióba és onnan SOHA nem fogsz előrébb lépni. Ha van 10-15 év tapasztalatod, akkor sem te leszel a nagy fejes, hanem majd vesznek fel egy másik mérnököt, aki lehet fele annyit sem tud.
2019. okt. 2. 08:15
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kis gyarto cegeket keress meg, teljesen mas vilag mint a multik. Ha vn valos tudasod (nem excelmernok vagy) es ambiciod, fejlodni is tudsz, folyamatos kihivas es magasabb fizetes. Minel tobbet tudsz, annal tobbet fejlodsz egysegnyi ido alatt. Minel szelesebb spektrumban latsz at egy mernoki szakmat, annal tobb mindent akarsz felszivni, annal tobb minden jon veled szembe es annal tobb minden ragad rad. Ez egy ordogi kor jo ertelemben. Egy multinal erre semmi eselyed.
2019. okt. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyebkent kozvetlenul nem kell hasznalni a matematikai tudasod, meg amit mechanikan, sziltanon, hotanon oktattak. Ezek arra jok, hogy egy stabil alappal, gyokereiben atlasd azt amit csinalsz. En villamosmernok vagyok, ha egy vezerloszekrenyt tervezek nem fogok zarlati aramot szamolni betap meretezeskor, mivel minden gyarto alkatreszei tul vannak meretezve, illetve a vezetekek, energiaatviteli berendezesek ugy vannak parameterezve nevleges ertek szerint, hogy az adott aramkorben fellepo zarlati aramot mind elviseljek addig, amig a biztosito berendezes lekapcsol. Ettol fuggetlenul tudok zarlati aramot szamolni papiron egy szamologeppel, de nem valoszinu hogy tervezeshez hasznalni fogom. Anno tanultam interpolacio programozast c-ben, ezt ma mar nem tudnam a nelkul megirni hogy ne vetnek egy pillantast egy konyvre vagy jegyzetre, de nem is fogom hasznalni mivel a vezerlokbe van elore megirt interpolacio funkcio. Hogy a te szakmadban eljek peldaval, ha egy zartszelveny gepvazat tervezel nem allsz neki nyirast, rotaciot szamolni papiron, egyreszt erre vannak alkalmas szoftverek, masreszt inkabb beraksz egy mm-el vastagabb falu szelvenyt a modellbe, ami biztosan megfelel az adott terhelesnek. Lehet hulye pelda, de remelem erted.

Edesapam meg A0 papiron, ceruzaval, vonalzoszettel, korzovel gyartotta az elso Auchan aruhazak villamos rajzait a 90-es evekben. Akkoriban kezdtek elterjedni a cad programok a magyar cegeknel. O meg rendszeresen hasznalta az egyetemi matematika szamitasokat. Az az idoszak mar elmult, most inkabb az alap gepi programozoi tudas az, ami elvart egy mernoktol (villamosmernoktol akar tobb is). Ott lehet gondolkozni.

2019. okt. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!