Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy kis segítséggel vidékiként...

Egy kis segítséggel vidékiként hogyan tudnám elkezdeni Budapesten az életet?

Figyelt kérdés

Nem szeretek vidéken lakni, szeretnék Pestre költözni mert ott vannak a barátaim, imádom azt a helyet és Pesten több helyen is tudnék dolgozni, de itt már hónapok óta nem találok normális munkát.

Azt mondták a szüleim, hogy segítenek elindulni, hogy az első hónapban el tudjak költözni és munkát találjak.

Csak nem tudom hogyan is kezdhetnék neki.

Innen nagyon drága feljutnom Pestre, hogy minden nap állásinterjúkra feljárkáljak, és úgy gondoltam, hogy 2 hónapra elegendő pénzzel felmennék pestre, kivennék egy olcsóbb szobát és mindenhova beadnám az önéletrajzom, ahol úgy gondolom, hogy van esélyem.

Sajnos ismerős nincs, akihez költözhetek, vagy tudna másban segíteni. Egyedül mennék szobát bérelni.

Természetesen visszafizetném, amit kölcsön kapok a szüleimtől indulásként.

Szerintetek jó ötlet kivenni egy szobát és úgy munkát keresni Pesten?

Vagy hogyan tudnám máshogy elérni? Tapasztalatok vidékiként?

21/L



2019. szept. 23. 21:58
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
20%

1. Akinél nem tudod meghúzni magad 1-2 éjszakára, az nem barát, amiatt kár költözni.

2. A két hónapra elég pénzhez dobj hozzá még 2-3 havit, mert kauciót fognak kérni.

3. Nem igazán fognak neked szobát kiadni bizonytalan időre, pár hétre, munka nélkül.

4. Tapasztalatom vidékiként, hogy lakhatás szempontjából minél messzebb érdemes elkerülni a fővárost. Egyetem alatt itt laktam albérletben, most évekkel később is r0hadtul bánom, hogy annyi pénzt kilapátoltam az ablakon. Milliószor jobb most, hogy csak bejárok Pestre dolgozni, de nem itt élek.

5. Úgy kalkulálj, hogy saját privát szoba (úgy, hogy a lakásban vannak lakótársak) már 5 éve is 90.000 ft volt havonta, azóta nem tudom, de látom a statisztikákat a bérleti díjakról, nem hinném, hogy kevesebb lett.

2019. szept. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Kb 60-70 ezerért plusz rezsiért már lehet szobát találni jó környéken, bár akkor 2 lakótársad lesz.

Amúgy most rengeteg szobát hirdetnek a facebookos albérletes csoportokban, nem értem, hogy miért most. De jelentős a kínálat.

2019. szept. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Vannak helyek ahova bárkit felvesznek (Smart Jobs stb), amíg találsz jobbat, csinálhatsz ilyen trébb melót, a semminél jobb.
2019. szept. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

#12 vagyok

Valaki elárulná, hogy miért lettem lepontozva?

Köszönöm!

2019. szept. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

*12-es, szerintem pont azért, amiért én is (10-es vagyok), mert azt mertük írni, hogy nem feltétlenül csak a fővárosban lehet lakni :D


Én azt írtam - mivel nem tudom, milyen végzettsége, képzettsége van a kérdezőnek- hogy átlag nettó 150-et kereshet (vagy ez verte volna ki a biztosítékot, mert itt mindenki nettó 300-400-500 ezret , meg egymilliót keres? :D), amiből ha albérletben él, kb annyi marad, mint ha vidéken a szülői házba lakik.


Azt már nem írtam, de most írom, hogy ráadásul a szülői házban tudna spórolni egy eljövendő lakásra - míg albérletben erre esélye se nagyon van, egyedül.

2019. szept. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
79%

Mi ez a hülyeség, hogy most újabban mindenki Pestre akar költözni??

Lehet hogy 15-20%-al többet keresne, de a lakhatás meg minimum a duplája, mint vidéken.

2019. szept. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
72%

17: hát nem érted?! Itt vannak a barátai!


Akik ugyan icipici albérletekben nyomorognak. Meg annyira jó barátok, hogy egy éjszakát nem lehet náluk tölteni. De hát akkor is. Ez Pest. Áhh.


Irónia vége.

2019. szept. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
56%

18:

Ja, értem.

2019. szept. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Szerintem undorító, amit itt leműveltek, a személyeskedés a barátaim iránt. Teljesen felesleges volt tapasztalatokat meg bármiféle segítséget kérnem.

Pesten vannak a barátaim= 2-3 olyan nagyon jó barátom van fent, akinél igenis nem tudnám meghúzni magam.

Nem értem mi olyan elképzelhetetlen azon, hogy valaki egy kis szobában lakik, ahol konyha sincs, ráadásul még lakótársa is van a szobán belül és nem férek el.

Másiknál meg a szülők nem befogadóak.

Ennyire egyszerű, nincs kinél meghúzni magam.

Az meg senkire nem tartozik főleg, és nem is értem, hogy meritek szóba hozni, hogy minek Pestre menni?

Miért fizetnék 20ezer ft-tal kevesebbet, azért, hogy naponta várjak a 60 percet késő vonatokra, buszokra akármikre, plusz fizessem még pluszba a vonatjegyet, a pesti bérlet mellett, és utazgassak éjszaka, ahelyett, hogy Pesten laknék a munkahelyemhez közel, idegeskedés, meg 3 órával hamarabb felkelés nélkül?

Mi van akkor ha 20ezerrel többet adok ki arra, hogy egy olyan helyen vagyok, amit szeretek? Mi van ha a belvároson kívül a többi helyet nem szeretem?

Annyira szörnyű dolognak próbáljátok leírni, hogy valaki csak Pestre akar menni.

Mi van akkor?

Valaki meg LA-be akar menni, azt is lebeszélik, hogy meg se próbálja, menjen inkább Ausztriába, mer az közel van meg óccsóbb, meg egyszerűbb.

Meg ez, hogy vidéken több pénzem marad..

Hogy maradna, ha itt nincs munkalehetőség, Pesten meg van?

1 éve nem dolgozok, mert egy turiba se vesznek fel, mert oda is 2 év tapasztalat kell.

Pesten meg már nem egy helyről jeleztek vissza, hogy szívesen látnának, így könnyebb lenne.

Itt van lehetőségem arra, hogy havonta keressek 120 ezret, és akkor elmegyek egy gyárba minden egyes nap, bezárva, jóesetbe ha felvesznek.

Pesten meg ezer féle hely közül válogathatok, mindenhova eladót, pultost, baristát, szobalányt keresnek, és kevesebb pénzem marad, de legalább elkezdem az életet és lyan munkával, amit nem gyűlölök és nem egy börtön, és még a barátaim is láthatom néha, imádom a Gellért-hegyet is, oda is kiülhetek, tele van a budai rész gyönyörű helyekkel..

Itt meg.. kimegyek a városba és van egy pár méteres parknak nevezett 10 fával rendelkező valami, tele fekete népséggel, meg egy Lidl...

2019. szept. 25. 15:19
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Igen, igen. Így, ahogy írod. A kerítés kolbászból van, a madarak meg pudingot kakálnak.


A matekod nem jön ki, de sebaj.

2019. szept. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!