A pszichológusok magánvállakozóként sokat keresnek?
Nem tudom miért alap, hogy termet kell bérelni...
De ki tudod számolni, igazából a hely megteremtésén kívül nincsenek üzemeltetési költségei. Pár hónapja nézegettem néhány nagyobb helyet, ahol online lehetett foglalni ott alig-alig volt szabad időpont, tehát páciens van bőven. Napi 3 emberrel is napi 30.000 Bruttó árbevétel, 20 napban az bruttó 600.000 Ft... Szerintem ez még egy elég visszafogott becslés
Mit gondoltok, a Csernus is miért ment el tévésztárnak?
A feltűnési viszketegséget leszámítva leginkább olyan okai vannak, hogy egy ország megismeri a nevét, így folyamatosan lesznek páciensei, na meg a tévés fellépések nagyságrendekkel jobban fizetnek ám. De ez nem minden, innentől kezdve már kitárulnak előtte a lehetőségek, könyveket írhat, amit az ismertségéből adódóan meg is vesznek, mert nem egy noname senki írta, hanem akit ismernek - ebből is folyamatosan jönnek a jogdíjak. Nyilván a bevételeiből akár ingatlanokat is vásárolhat kiadásra, részvényeket, tulajdonrészt jól menő cégekben és a többi.
Nem lehet mindenki Csernus, ahhoz szerencse is kell, de hasonló fizetéskiegészítő dolgokat kisebb szinten csinálhat bármely pszichológus, elmehet oktatni egyetemre, továbbképzésekre és a többi.
600k bruttó az meg tényleg semmi, annál még én is valamivel többet keresek sima alkalmazottként egy pesti vállalatnál, diplomával. Ez kb. 400 ezer forintnak felel meg nettóban adókedvezmények nélkül.
> 600k bruttó az meg tényleg semmi, annál még én is valamivel többet keresek sima alkalmazottként egy pesti vállalatnál, diplomával. Ez kb. 400 ezer forintnak felel meg nettóban adókedvezmények nélkül.
KATÁ-sként ez 550 nettó.
Oké, csakhogy az például annyival csökkentetten megy nyugdíjjárulékra, míg nekem nem - valamit valamiért. Azon kívül, hogy mint említettem, én még ennél is valamivel többet keresek alapbérként (a rövid távú cél a 450, majd 500 nettó elérése, amiktől már nem is vagyok olyan messze, afölött már valószínűleg vezetői kinevezésre, vagy váltásra kell gyúrni a jelentős összegű továbblépéshez), nekem jár emellett éves cafeteria és önkéntes nyugdíjpénztári kiegészítés is, ami az alapbérem x százaléka.
Ennyi pénzért (amit amúgy is megkapok "nyugis" alkalmazotti életet élve) én nem látnám ellentételezettnek azt, hogy mindent nekem kell csinálnom, mondjuk titkárnőt foglalkoztatnom (hogy ne minden páciens engem csesztessen telefonon időpontért vagy reklamációért), terembérlettel kínlódni, könyvelőt fizetni és nem utolsósorban vállalni az üzleti kockázatot, hogy felveszek mondjuk hitelt a terveimre de csődbemegyek mert a kutya se akar hozzám jönni, emiatt minuszban leszek évekig milliókkal.
Főállású vállalkozást én semmiképpen nem kezdenék el, ha legalább 1-1,5 misi havi nyereségre nem számíthatnék belőle.
> Oké, csakhogy az például annyival csökkentetten megy nyugdíjjárulékra, míg nekem nem - valamit valamiért.
Nem tudom, hány éves vagy, de én 29 évesként nem reménykedem semmilyen (magyar) állami nyugdíjban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!