Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérnöki fizetések a jövőben?

Mérnöki fizetések a jövőben?

Figyelt kérdés
Sziasztok, vegzos vagyok kozepsuliban, fizika fakton. Villamosmernokkent szeretnek tovabbtanulni. Jelenleg ugy tudom, kiemelkedo fizetesek vannak a munkaeropiacon ezen agazatban. Viszont a jovoben mondjuk 10-20mulva mi lesz a helyzet? Egy ismerosom meselte, hogy a szocializmusban peldaul nagyon nem lehetett ebbol megelni. Ha mondjuk europaban valsagba kerul a nemet autoipar, akkor ez a szakma milyen egzisztenciat fog biztositani? Mi a jovo?

2019. aug. 25. 13:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Jó lesz
2019. aug. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%

Egy villamosmérnök nem csak autóiparban tud dolgozni.

Továbbá, növekedni fog az elektormobilitás a jövőben, ezért még több villamosmérnökre lesz szükség.

2019. aug. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
30%

Ez nagyon egy f*s egy feladat, egy rendszert megpróbálni elmesélni pár bekezdésben. :D

Erősen kétlem, hogy semmit nem tanultatok a szocializmusról, azt meg még erősebben, hogy egy, de egyetlen egy ismerősöd, rokonod, stb. sincs, aki erről beszélt volna - hát, azt már elhiszem, hogy te magad nem olvastál, mert az olvasás az sajnos nem jellemző már. Fanta, meg jó fizetés. :D


A szocializmusban semmiből nem lehetett nagyon megélni (kivétel volt a komlói bányász például, de az meg hazajött, oszt elaludt a vacsora közben, ülve, a falattal a szájában). Amikor 81-ben a rendszer úgy érezte, bármelyik pillanatban felkelhetnek a tömegek, akkor lazított a kötelékeken, lehetett vállalkozni, abból lett egy kis telek meg egy Trabant, hogy a társadalom szombaton és vasárnap saját anyagi hasznára kizsarolta saját magából az életerőt (ezt a vidékiek előtte is tudták csinálni a háztájival). Előtte a mérnöknek annyiban volt még rosszabb, hogy a rendszer ideológiájából következőleg nem nagyon keresett alapban többet, mint egy fizikai munkás, viszont, mivel csak gyanús szövetséges volt, például még túlórát se nagyon fizettek neki, csak a fizikai munkásoknak. De 82-től már bement az önkormányzathoz, és kijött, mint egy tervező, stb.

Aztán 90-től elkezdett ez az egyforma fizetésesdi helyreállni (csak épp állás nem nagyon volt :D ).

Most az arány elég jó, és most kereslet is van.

Az arány alighanem nem fog visszamenni, de a kereslet igen.

Miután ez a kereslet, ugyebár, azért van, mert kb 1992-től kb 2010-ig túlkínálat volt, és így a kutya nem ment műszaki pályára.

2019. aug. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
17%

" Jelenleg ugy tudom, kiemelkedo fizetesek vannak a munkaeropiacon ezen agazatban."


Sajnos rosszul tudod, egy mérnök.

2019. aug. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem megéri ezt tanulni, mert keveseknek áll rá igazán az esze, kevés a valódi mérnök, akiknek nem csak papirjuk van. Pláne megéri, ha valami automatika irányban fogsz dolgozni, vagy fejlesztéssel.
2019. aug. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
61%

Szerinted villamosmérnök csak az autóiparban kell?

Másrészt egyre inkább az elektromos áramé a jövő, mert ezt lehet megújuló energiaforrásokból előállítani. A főtés, a helyváltoztatás, minden egyre inkább elektormos alapokon fog működni, ahhoz eszközöket kellen biztosítani

2019. aug. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

Jelenleg mérnökinformatikusok között vannak kiemelkedő bérek, tőlük a villamosmérnököké elmarad egy 20-30%-al.

Azonban idén megtorpanni látszik a szekér mindenki számára, túlzottan bizakodóak voltak a fejlesztések számát illetően, gyűrűzik át a német autóipari válság a többi szektorba, de szerintem ezt nem csak a mérnökök hanem mindenki meg fogja érezni év év végén / jövőre.


Egyébként ideális állapotokat feltételezve itthon közepesen jónak mondanám a villamosmérnökök helyzetét, sajnos összeszerelő ország vagyunk, kevés a fejlesztés, a minőségi meg méginkább. Alkalmazottként egész jó fizetéseket lehet elérni, vállalkozni, pláne sikeresen, viszont baromi nehéz a szakmában.

2019. aug. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%
Ja, azt még hozzátenném, hogy egyébként nagyon a "nyakunkra" csúszott a többi diplomás versenyszférás bére 2019-re, de még az építőiparé is.
2019. aug. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Meg is mennyi az annyi? A hatvani bosch villamosmernokei 5-600as netto berekrol beszelnek 3ev tapasztalattal.
2019. aug. 25. 22:28
 10/15 Estádio de Felchút ***** válasza:
69%

#8: a mérnökinfós fizuja nem magasabb, mint a villamosmérnöké; pontosabban, szakterülettől függ

Mivel azonban a villamosmérnök sokkal szerteágazóbb, tágabb terület (és ennek az egyik része az információs technológia), ezért a villamosmérnökök között nagyobb a szórás attól függően, hogy milyen szakterületen, erős- vagy gyengeáramban dolgoznak-e, és van, aki architectként / szenior PM-ként megkapja a nettó 800-900-at, meg van, aki nettó 200-300-ért bohóckodik valami vidéki sufnituning káefténél. Persze vannak nettó 160-as vérpistike rendszergazdák is, deahhoz meg nem kell mérnökinfós diploma.

Az IT-s pozik többségénél a két diploma ekvivalens.

2019. aug. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!