Kötelezhet a felmondásra?
Nem gondolom, hogy ez ennyire fekete és fehér.
Anyuka otthon van beteg gyermekével táppénzen. A nagymama ágynak dől, nem tud főzni, ellátni magát. Anyuka a beteg gyermekkel átcuccol a nagymamához azt is ellátni 1-2 napra.
Nem fogják otthon találni sem az anyukát, sem a gyerekét.
Attól még jogos a táppénz, és nyugodtan lehet vizsgálódni, hogy az, amit tett az anyuka, általában elvárható magatartás, vagy sem ilyen esetben.
Gondolom, senki nem hagyná magára a saját édesanyját csak azért, mert van egy vesszőkből és pontokból álló jogszabály, ami nem tudja lekövetni az életet. :)
Ha kézi munkát végzek, és éppen ínhüvelygyulladásom van, azzal vagyok betegállományban, attól még a gyerekem ballagására biztosan elmegyek, már bocsi.
Az más dolog, ha valójában nem beteg az illető és egyébként munkaképes, csak azért van állományba, mert nem kapott szabadságot, és menni akart külföldre.
Kérdezőnek:
Igazából nem bizonyítható, hogy külföldön voltál, gondolom, nem írtál alá vele kapcsolatban semmilyen beismerő iratot.
Az tény, hogy mind a munkáltató, mind maga az ellátást folyósító szerv bármikor ellenőrizheti a keresőképtelenséget, akár úgy is, hogy kimegy a címedre. Ha nem talál otthon, akkor adott esetben közlöd, éppen a gyógyszertárba mentél, vagy megnézted, hogy a háziorvos mikor rendel a jövő héten.
Munkáltató ilyen indokkal nem mondhat fel, ugyanis nem bizonyított az, amit állít. Ő ezt állítja, Te pedig az ellenkezőjét. Ki dönti el, hogy kinek van igaza?
Azonnali hatályú felmondáshoz minimum ilyen esetben az kell, hogy a folyósító szerv állapítsa meg a jogsértésed.
Téged sem kötelezhet arra, hogy felmondj, a fenti okok miatt. Miért is kellene felmondanod?
"Ma vittem volna a főnöknek a táppénzes papírt, hogy írja alá. "
Mióta kell a főnöknek a táppénzes papírt aláírni? Neki nincs hatásköre arra, hogy felülbírálja az orvosod. Ha van ilyened, akkor azt köteles befogadni, ha Te azt leadod.
"Igazából nem bizonyítható, hogy külföldön voltál,"
Hogy Te mennyire tévedsz!!!
Számtalan módja van annak, hogy bebizonyítsák: külföldön járt - csak gondolkozni kéne egy kicsit...
De mindegy, én már nem vitatkozom veled tovább, hajtogasd csak a saját álláspontodat - én nem akarlak meggyőzni semmiről, csak nehogy már azt terjeszd itt, hogy nyugodtan mehet bárki külföldre a táppénz alatt - mert nem.
Te azt csinálsz, amit akarsz, de másokat ne vezess félre.
Kérdezőnek:
a felmondásra ugyan nem kötelezhet, de ha a főnököd komolyan gondolja és tényeg elindítja az eljárást a táppénz jogosságának a felülvizsgálatára, akkor azért lehet, hogy annak nem lesz jó vége.
Lehet, jobban járnál, ha felmondanál, mert ezek után tuti, hogy minden mozdulatodat nagyítóval vizsgálná és a hibáidra ráugrana.
Kedves 12-es válaszoló!
Én azt írtam, a dolgok nem ennyire feketék vagy fehérek.
Én ugyanis a munkáltatói oldalon voltam évtizedekig.
Azt pedig ne gondold, hogy a egészségpénztár ellenőrei "kimennek a határra adatokat gyűjteni". Most lesarkítottam a dolgot, de a lényeg szerintem érthető. A jogkörük, a feladatuk adott, nekik sem mindenre van hatáskörük, és ahogy mondtam, egyik oldal állít valamit, a másik oldal pedig az ellenkezőjét. Gyanúsítgatásra jogot alapítani nem lehet.
Gondolom, Te nem a szakmában dolgoztál, vagy ha mégis, akkor sorolhatod a KONKRÉT eseteket...
Köszönöm, hogy meghallgattál.
Ha a kérdező volt annyira "felelőtlen", hogy reklámozta a külföldi útját, akkor a helyzete kellemetlen ugyan, de még mindig nem bizonyítható, hogy igaz lenne, amit reklámozott.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!