Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Te feladnád a hivatásodat...

Te feladnád a hivatásodat amit hosszú éveken át tanultál az egyetemen, pusztán azért hogy a továbbiakban csak a tudásod elméleti részét hasznosítsd?

Figyelt kérdés

5 éve dolgozom fogorvosként egy fogászati klinikán, imádom ezt a hivatást.

Azonban lehetőségem adódna junior tanácsadó pozícióba elhelyezkedni egy kifejezetten fogászati kézi darabokat gyártó céghez teljes állásban.


Ebben a munkában csak az elméleti tudásra lenne szükség,együtt kellene dolgozni a fejlesztő mérnökökkel.

Tehát szájsebészeti munkát már nem kellene végezni.


Számomra ez nagy dilemma. Hisz a saját karrieremben ez valami féle megállás lenne, fizetés tekintetében óriási előrelépés. Viszont az eddigi gyakorlati forma helyett, csak elméletben hasznosíthatnám a tudásomat.


Az sem mellékes hogy a cég több mint 100 országba szállít kézi darabokat,így lehet hogy hosszútávon többre mennék ezzel a lehetőséggel mintha a szó hagyományos értelmében továbbra is fogorvos maradnék


Ti hogy döntenétek?



2019. júl. 23. 20:41
 1/6 A kérdező kommentje:
Az állás Németországban lenne.
2019. júl. 23. 20:43
 2/6 anonim ***** válasza:
97%

Nem tudom, te hogy vagy vele, de én alapvetően azért dolgozom, mert fizetnek érte. Ha valamiért többet fizetnek és el tudod végezni, akkor teljesen logikusnak tűnik váltani: miért ne kapnál több pénzt ugyanannyi munkáért?

Legyünk őszinték: fogorvosként nem fogsz éhen halni. Arra már évtizedek óta van igény és még lesz is jó darabig. Bármi is történjen, egy megszerzett fogorvosi diplomával, pár év gyakorlattal bármikor el tudsz helyezkedni k***a jó pénzért. Nem arról lesz szó, hogy huszadika után, mikor már a csekkeket is befizetted, a teszkóba' keresed a sárgacímkés parizert, hogy legyen mit tenni a száraz vajas zsömlébe.

Ám egy ilyen állás megnyit más lehetőségeket is. Például félre tudsz tenni belőle annyit, hogy ha évek múltán mégiscsak megunod és visszamennél a gyakorlati fogorvoslásba, lesz pénzed bérelni-vásárolni és felszerelni egy saját rendelőt. Onnantól meg van lóvé szarásig, mert mindig is lesznek olyan fogorvosok, akiknek csak tudásuk van a szakmához, ám nincs egy rahedli pénzük a rendelő felszerelésére. Az ilyeneket becserkészed, pár évig neked húzzák az igát és te úgy élsz jól, hogy az sem baj, ha nem tudsz rendesen kihúzni egy fogat, mert olyan régen csináltad, hogy már el is felejtetted.

2019. júl. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

Nekem sose tűnt vonzónak a fogorvosi szakma. Sokat kell talpon lenni, hajolgatni, elég gusztustalan, ha magánban dolgozol akkor lehet hogy bent vagy este 8-ig. Hosszútávon szerintem fárasztó lehet.


Én simán meglennék amúgy az elmélettel, de nekem ilyen a beállítottságom.

2019. júl. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
21%

ahogy 2-es mondja,pénzből élsz.

Hivatásból nem veszel BMW-t meg Audit.

Akár csinálhatod maszekba mellette heti pár órában a fogorvosi hivatást is ha úgy gondolod,azonban egy ilyen melóval jól megszeded magad aztán abból nyithatsz egy rendelőt akár kint is.

2019. júl. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg nem tudnál mellette heti néhány órában magán praxist vinni? Vagy valahová betársulni?
2019. júl. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gyógyítani hivatás nem pedig “pénzből élünk hogy tudok hamarabb magánrepcsit venni” jellegű szakma :)

Én biztos nem tudnám otthagyni a hivatasom, és biztos nem tudnék nem élni a kepesseggem hogy más embertarsaimnak segíthetek. Azt el tudom képzelni hogy pár évig kalandból kipróbálnék ilyesmit mert valamilyen szempontból kihívás, de hosszú távon biztos nem. De ez én vagyok persze nem biztos hogy ez rad is igaz szoval hajrá csak 5 éve dolgozol szoval fiatal vagy nyitott kapu elotted az élet !:)

(Mondjuk ha rám hallgatsz a fogászati klinikáról menekülj)

Üdv, egy exklinikus

2019. júl. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!