Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebayen rendeltem egy pici...

Ebayen rendeltem egy pici elektronikus kütyüt, de be volt ázva a csomagolás és nem működik, ilyenkor mi van? Vissza kell küldenem?

Figyelt kérdés

Igazából már csere készüléket sem szeretnék, mert nagyon gagyi.

Az baj, hogy elviszem ilyen falusi ezermester ismerőshöz, aki hátha megcsinálja? l szokott ilyenekkel hobbiból szórakozni. De szeretnék reklamálni.


Nem feltétlenül az eladó hibája, de nagyobb értékű cuccról van szó, kb. 10.000 Ft. Vagy a postánál kell reklamálni?


2019. júl. 18. 13:28
 1/8 A kérdező kommentje:
Attól félek, hogyha a faszi megcsinálja véletlen, bejelzi nekik valahol a szoftver. De szeretném visszakapni a pénzem, mert nem azért vettem, hogy még bütyköltetni kelljen, aztán vagy jó, vagy nem.
2019. júl. 18. 13:32
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Ha bárki hozzányúl, elveszted a garanciát, nem küldheted vissza. Fel kell venned a kapcsolatot az eladóval és megbeszélni a visszaküldést
2019. júl. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Már bocs, de inkább lenyelem a költséget, de nem küldöm vissza Hong Kongba!!!!!!!!!!


Vagy mit kellene mondani, hogy mi történt a valóság helyet? Tuti megbütyköltetem, ha már idehozattam, nem dobom egyből a kukába.


Itt van ilyen, hogy pénz visszatérítés automatikusan, ha nem kapom meg, hibásan jött... Egyszer nem jött meg az időn belül visszakaptam a pénzemet, csak az árfolyam-különbözetet cseszhettem. Ugye nagyon felment a dollár értéke az utóbbi időben, így az ebay is "drágább" lett.

2019. júl. 18. 14:01
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
De megkaptad.
2019. júl. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Nos, kérdező, ezt lehet, hogy elbuktad: ugyanis, ha be volt ázva a csomag és eleve tudtad, hogy elektronikai kütyü volt benne, akkor az átvételkor kellett volna jegyzőkönyvet felvetetni a postással/futárral, aki kihozta a csomagot és a postánál reklamálni kártérítésért.

Az eladó NEM TEHET RÓLA, ha beázott a csomag - ne az eladón akard "leverni".

Igen, lehet, hogy akár visszatérítenék a pénzt, de X eset után akár le is tilthatnak az oldalról, ha túl gyakran visszakérsz. És mint mondtam, nem az eladó tehet róla, hogy beázott a csomag - nem lenne korrekt rajta elverni a port a posta hibája miatt.

2019. júl. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem ajánlott volt, be volt dobva a ládába. Meg elvileg vízálló, de nem kapcsol be. Ezt ne várja senki, hogy Kínába küldözgessek vissza bármit is...


Eddig egyszer kértem vissza, amikor tényleg nem küldtek semmit. Öcsém heti négyet rendel, mindig van, amivel problémája van és visszakapja. Olyan is volt, hogy fekete helyett piros kábelt kapott, visszakapta a pénzt, plusz meg is tartotta.


Ti sem küldenétek vissza a világ másik végére semmit.

2019. júl. 18. 14:44
 7/8 anonim ***** válasza:
79%

Én visszaküldtem Hongkongba egy rossznak bizonyult eredeti Sandisk micro sd kártyát. Garanciás volt, de itt nem lehet érvényesíteni a Sandisk garanciát, mert nincs kirendeltségük errefelé, Hongkongban pedig van.

A postaköltség nem volt olcsó, mert ajánlottan kellett, de aztán visszakértem azt a pénzt a PayPaltól és az eladó pedig visszautalta a micro sd árát. Korábban sok ilyent vettem tőle, egyik sem volt hibás, ez az egy viszont igen.

Az eladó kötelessége úgy csomagolni, hogy ne ázhasson be.

Szóval én felvenném a kapcsolatot az eladóval és visszaküldeném.

2019. júl. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 stewie200 válasza:
0%
Jelezz az eladonak hogy nem jott meg, olyankor visszaadjak a penzt, vagy felszoktak ajanlani h kuldenek egy masikat ingyen es akkor valaszthatsz melyik opcio jo neked.
2019. aug. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!