Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ausztriában élni, dolgozni,...

Ausztriában élni, dolgozni, mire lehet számítani?

Figyelt kérdés

Megkérlek, hogy építő jellegű, korrekt választ adj és infóval segíts egy kicsit, amennyiben ezt tapasztalatból tudod megtenni. Tisztelettel megköszönöm!


Asztalos (épület-bútor-technikus) a szakmám. 18 éve dolgozom benne, mint lakberendező. Fával-fémmel-kővel. Itt M.o-on családdal korrekt módon nem látok jövőképet, de nagyon messzire sem mennék szívesen. Család van, 1 kisgyerekkel. Feleségem egészségügyis (diplomás/nagy gyakorlattal) A németet nem beszéljük az angolt éppen kicsit, de a nyelvtanulás nem gond. Olyan emberek véleménye érdekelne, akik esetleg kint élnek és gyakorlati hozzászólással, valós képet tudnának festeni arról, hogy odakinn milyen az élet? Milyen jövőkép várhat jelenleg azokra a szakemberekre, akik tudnak határidőre, igényes munkát vállalni, főleg famunkáknál? (és nem kell kapkodni, igényesség az elvárás, normális munkatempóval)

Azon gondolkodunk, hogy el kellene innen menni, mert ez a mentalitás és hozzáállás emberi életnek nevezhető jövőt nem fog adni sem nekünk, sem kisfiunknak. Mire lehet számítani hosszútávon, hogyan érdemes elindulni?

Segítőkész válaszokat előre is megköszönjük!


2010. júl. 6. 19:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Jólteszed ha kimész!Mit veszítessz?Legfeljebb visszajössz.De szerintem sikered lesz ilyen hosszú gyakorlattal!!!Ottkint sokkal jobban élnek mint itt,ezt te is tudod!Szerintem ne félj,ott legalább van esélyed!!!Üdv!!!
2010. júl. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyébként én is kiköltöztem néhány éve külföldre, nem bántam meg. Másoknak is ajánlani tudom. Az egyetlen gond a nyelvtudás hiánya lehet: ha szerencsétek van, akkor nincs belöle gond, viszont az is megeshet, hogy biztos nyelvtudás nélkül senki sem foglalkoztat, saját vállalkozást pedig szintén nehéz kommunikáció nélkül beindítani.
2010. júl. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!