Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet postai számlabefi...

Hogyan lehet postai számlabefizetési megbízást (fehér csekket) átutalással rendezni?

Figyelt kérdés
Telekomos számla, postán szoktuk eddig befizetni, de most elfelejtettem. Itthon, neten keresztül ki lehet valahogyan átutalással fizetni? Belépek az otp honlapjára, de ott mit írjak be?
2019. ápr. 3. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Én így szoktam:

Megnyitom a telekomos fiókomat, ott a számlákat. Az aktuális számlát bejelölöm és alul ott a szöveg---befizetem. Ha arra ráklikkelek, elvezet az OTP oldalára, ahol a kártyaszámot, stb. beírva, leveszi a megfelelő összeget.

Ha ez nem megy, az OTP fiókodban van lehetőség csekkbefizetésre. Kitöltöd a képen lévő csekket és kész.

2019. ápr. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi, de a mobilszámlákat eddig is a telekom oldalán utaltam, azt tudom is, hogy kell, de ez a számla az internet, a tv, meg a vezetékes telefon díja, amit csekken küldenek ki és nincs ott a telekom oldalán a számláknál.

Megnéztem az Otp honlapján tényleg van olyan, hogy csekk befizetés, de az a "sárga csekk", és nem tudom, hogy jó-e, ha oda írom be az én "fehér csekkemen" szereplő adatokat.

2019. ápr. 3. 22:27
 3/4 anonim ***** válasza:

A postai csekk (sárga, fehér, tökmindegy) egy közönséges átutalás, amin a posta nyerészkedik úgy 200 forintot, míg te sorbanállsz...

Van rajta egy bankszámlaszám (24 jegyű, három részre tagolva vagy 16 jegyű, 2 részre tagolva), egy ahhoz tartozó név, a számlatulajdonos neve, számlaszáma keretben, ezeket beírod a netbank ugyanezen névvel jelölt mezőjébe, van egy befizetőazonosító (hosszú szám), azt a netbank megjegyzés mezőjébe írd, valamint van egy összeg, azt értelemszerűen az összeghez kell írni. Rákattintasz, hogy átutalás, és voilá, üdv a 21. században 😃

2019. ápr. 4. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kérd az elektronikus fizetési módot a Telekomtól a TV csomagodra is. Akkor nem kell vacakolnod a postával. Én így fizetek.

A csekknél, ahogy előttem írták, mindegy, milyen a színe :)

2019. ápr. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!