Miért maradnak ilyen drágák az iphone-ok? Ezzel milyen üzleti stratégiát folytat az Apple?
Azt értem, hogy egy újonnan kijött csúcskészülék ára az egeket verdesi, de egy 2-3 éves modell miért kerül még mindig 200 ezer Ft-ba? Amíg más gyártók újonnan megjelent csúcskészülékeiket árulják közel ennyiért, addig az Apple a több mint 2 éves iphone 7/7 plus-t árulja ugyan ennyiért.
Például ott a Huawei P20 Pro, megjelenéskor durván 250 ezer Ft körül volt az ára, most már sok helyen 170-180 ezer Ft-ért meg lehet venni. Pedig még nincs 1 éve, hogy piacra dobták. Értem, hogy az iphone még mindig prémium, de az adatok azt mutatják, hogy már ez sokakat nem érdekel, főleg, hogy a okos telefonok innovációja már jó pár éve finoman is fogalmazva is csak stagnál.
Köszi a válaszokat.
Mert nem az okostelefon árát fizeted meg, hanem az ALMÁT, a státuszt, az elérhetetlenséget.
Vannak bizonyos márkák, amik nem a gyakorlati hasznuk miatt kerülnek annyiba, amennyibe, hanem a státuszszimbólum miatt, a márkanév miatt.
Szerinted mi lenne, ha egy Rolex óra 1.000 ft-ba kerülne?
Lezuhanna az értéke, nem lehetne státuszszimbólum. (na jó, a Rolex mögött érték is van :-) )
Arról nem beszélve, hogy az Apple azért marketingre is kell, hogy költsön "pár ft-ot" - az is benne van az árában.
Értem, én is hasonlóakra gondoltam. Viszont akkor nem lenne egyszerűbb a régi modell gyártását egyszerűen beszüntetni? Ugye ruhamárkáknál volt nagy hír, hogy több millió dollárnyi eladatlan ruhát égetnek el azért, hogy ne kelljen leértékelve eladni.
Másrészről viszont az Apple már jó ideje nem tudja hozni az elvárt eladásokat, ezért a kevesebb eladást magasabb árral kompenzálja. Nyilván ez nem mehet a végtelenségig státuszszimbólum ide-oda. Az Apple nem csak "életérzést" adott, hanem minőséget is képviselt, innovációt, ők diktálták a trendet. Az eladások pont ezért csökkentek, mert a felhasználók már nem látják értelmét évente lecserélni készüléküket, mert az új modellek azon kívül, hogy egyre drágábbak semmivel sem tudnak jobb felhasználói élményt nyújtani mint az elődeik.
Nem érnének el nagyobb sikert, ha a régebbi készülékeket nagyobb közönség számára tennék elérhetővé vagy, ha olcsóbb változatot dobnak piacra akkor az a piachoz képest legyen olcsó ne pedig az 1500 dolláros csúcskészülékükhöz? Például ott az iphone se, egyértelműen van igény rá, miért nem erre erősítenek rá? Miért az eleve is drágább osztályt nyomják még feljebb?
Megfizethető készülékekkel több embert érnének el, ezen felül több felhasználó érné el a különféle szolgáltatásaikat is, ami megint csak kedvező hatás.
" főleg, hogy a okos telefonok innovációja már jó pár éve finoman is fogalmazva is csak stagnál."
Most valtottam le nemreg a telomat, amit 3 evvel ezelott vettem, nekem nem ugy tunik, hogy stagnalna.
"Nem érnének el nagyobb sikert, ha a régebbi készülékeket nagyobb közönség számára tennék elérhetővé vagy, ha olcsóbb változatot dobnak piacra akkor az a piachoz képest legyen olcsó ne pedig az 1500 dolláros csúcskészülékükhöz? Például ott az iphone se, egyértelműen van igény rá, miért nem erre erősítenek rá? Miért az eleve is drágább osztályt nyomják még feljebb?"
Nem olyan egyszeru. A termekeik arazasaban sokat nyom a latban a premium marka imazs, de ha elkezdenek olcsobb (es emiatt sokmindenben gyengebb, hogy meg veletlenul se allitsanak sajat magujnak konkurenciat) termekeket is kiadni, azt nehez lesz fenntartani. Ne aggodj, a ceg legnagyobb koponyai is ezen agyalnak ejjel-nappal, be tudnanak-e torni az olcsobb szegmensekbe is anelkul, hogy a csucskeszulek iranti keresletet csokkentsek. Ugy tunik, hogy a mai napig nem tudtak olyan megoldast kiagyalni, ami megerte volna.
Köszönöm a válaszokat.
"Most valtottam le nemreg a telomat, amit 3 evvel ezelott vettem, nekem nem ugy tunik, hogy stagnalna."
Stagnálást arra értettem, hogy új innovatív dolgokkal nem rukkolnak elő. Évek óta a trend a meglévő dolgok fejlesztésén megy, pl. minél teljesebb kijelző, minél jobb kamera, nagyobb akku stb. Ezek persze fontosak, de alapvetően nem adnak hozzá semmi pluszt egy átlagos felhasználó életéhez. Pont ezért nincs is ami indokolná az amúgy is magas árazású iphoneok még radikálisabb drágulását. Régebbi modellek sem voltak olcsók, de, ha az ember megvette tudta, hogy miért adott ki 200 ezer Ft körüli összeget. Most viszont a leggyengébb, szélesebb néprétegnek szánt (olcsó?) iphone xr 300 ezer Ft. A drágább változat az iphone xs pedig közel 400 ezer Ft (az olcsóbb 64 Gb-s). Holott, ha mellé raksz egy 2-3 évvel ezelőtti iphone 7 plust akkor felhasználó élményben garantáltan nem fogsz olyat tapasztalni ami indokolná ezt a szintű felárat (pedig annak idején az iphone 7 plus is 300 ezer Ft-ról indult, csak akkor ez jelentette a csúcsot).
"Évek óta a trend a meglévő dolgok fejlesztésén megy, pl. minél teljesebb kijelző, minél jobb kamera, nagyobb akku stb. Ezek persze fontosak, de alapvetően nem adnak hozzá semmi pluszt egy átlagos felhasználó életéhez. "
Miert erolteted a temat, ha nem vagy kepben?
Pont azért, mert érdekel a téma. Azért tettem fel a kérdést, hihetetlen mi? Adott egy oldal amit rendeltetésszerűen használok, mik vannak. Ha többet tudsz nálam nyugodtan írd ki magadból, ezért tettem fel a kérdést
.
kezeljük úgy hogy ez egy prémium termék
árazása is prémium
hozzá tehetjük hogy nem parasztvakítás h több év után is ugyanolyan jól müködik az iPhone mint amikor előszőr kapcsolod be
androidos csúcskészüléken észreveszed hogy 1-2 év használat
de én használt hetesemen ami egy éves nem veszek észre semmit hogy szarabb lenne vagy a 3 éves 5s en
Nem a számokkal kell dobálozni h xy 6 giga ramot rakott bele és még úgyis szar a teló az iPhone 7 meg 2 giga rammal tökéletes
érted....
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!