Miért csak a román orvosok jönnek Franciaországba dolgozni?
Azt látom, hogy a magyar orvosok és orvostanhallgatók állndóan panaszkodnak a kevés fizetés miatt.
Édesapám szívgyógyásza, aki már elég régen van itt, vidáman megkeres 20-30000 eurót havonta, az én szemészem, aki négy éve praktizál, kb. 4.000-5.000-et.
A szomszéd gyermekorvos, aki két éve költözött a kisvárosba, majdnem annyit keres.
A várótermük állandóan tele van, és még az erős akcentus sem zavar senkit.
Franciaországban 20%-os orvoshiány van a vidéki városokban, és az EU-s tagállamokból jövőknek rengeteg kedvezményt is adnak, ami a lakhatást és a rendelőt illeti.
Miért nem tudják megcsinálni ugyanezt a magyar orvosok is?
Miért nem tanulnak a magyarok az angolon és a németen kívül szinte semmi más nyelvet, amelyet valóban használhatnának a jövőben?
A románok nyelvi előnye többrétű. Hasonlít az övék a franciához, így könnyeben tanulják meg, emellett pl. az angolt sem a szinkronizált filmek mellett tanulják, mint itthon a magyarok.
Azért Lyonban pl. a metrónál sok román szót is hallani. Szóval nem csak a kvalifikáltakra jellemző a Francia migráció náluk sem :-)
Lyonban jártam egyetemre, elég jól ismerem a várost.
Akikről te beszélsz, azok a Guillotière vagy Bron és Villeurbanne körül ácsorognak, és semmi közük azokhoz, akikről én beszélek.
A szomszéd gyerekorvos pl. hat hónapi tárgyalás és egyezkedés után ment egy Lyonhoz közel eső, 30.000 lakosú városba (Villefranche-sur-Saône), és másfél év után jött ide, ahol mi lakunk, és amely valamivel nagyobb.
Mivel férhezmenés miatt kérte az áthelyezéshez szükséges kedvezményeket, szó nélkül megkapta itt is.
Orvosokról beszélek, nem közunkásokról vagy segélyekre vadászókról.
A magyarok is meg tudnának tanulni franciául.
Nekem is sikerült.
A kérdés egyébként elméleti, és csak azért tettem fel, mert tudom, milyen életük lenne Romániában, és látom, milyen van itt.
#2! Ez nem politikai a politika rovat, nem a hazaffyságodra vagyok kíváncsi.
Rengeteg fiatal megy nyugatra, diplomával vagy anélkül.
Ha nem értesz valamihez, ne szólj hozzá off válaszokkal.
már megbocsáss, de az ízléstelen, kommersz, "hazaffyság" stílusodra senki sem kíváncsi. "
Miért nem tudják megcsinálni ugyanezt a magyar orvosok is?" A kérdésre a 2.ben válaszoltam, nem politikai szemponból, hanem emberi szempontból, ami úgy látszik neked idegen.
Sokféle szempont közrejátszhat ebben. Nyilván az anyagi oldal egy ideig óráig is ilyen motivációs lehet.
Én 10 éve dolgoztam kint két évig. majd utána kb két évente jártam Strassbourgba, de így Chalon Sur Saone-tól Marseille-ig, illetve Antibes-tól Monaco-ig sokfelé jártam. És valóban 6-szorosát kerestem az itthoni fizetésemnek.
Mégis mi is úgy voltunk vele 2012-ben családostól, hogy nem ott telepszünk le. Kanadában is a második hivatalos nyelv a francia és amikor a vízumot intéztük, elég sokan jöttek nyelvteszten belőle. Tehát, tanult, képzett skilled workerek, akiknek valóban ott lehetett volna Franciaország is, mégis inkább Kanadába mentek.
Mi végül azután itthon maradtunk, igaz bármikor visszamehetnénk és hívnak is. Kb fele annyit keresünk most mint kint, de legalább itthon megszűnt a az anyagi szemléletű kivándorlási hajlam, elvagyunk és kevesebb kultúra, náció keveredik (egyenlőre).
Mert ugye nem csak a románok, a balkáni népek, hanem ott azért többszörösen jelen van az arab, afrikai vonal is, éppúgy mint egy Arles-i mediterrán a maguk sokszor egymásnak is ellentmondó nézeteikkel. De ez is csak egy szempont a sok közül.
Meg tudnák csinálni, van aki Franciaországban dolgozik magyar orvosként. Elsősorban a német kultúra hasonlít a magyarhoz annyira, hogy megérje odáig menni, a franciák annyira nem szeretik a magyarokat (ellentétben a románokkal) felesleges beilleszkedési problémát csinálni maguknak. Az angol nyelvterület magáért beszél, könnyű és szívesen látják a migráncs orvosok.
A franciák annyira nem is toboroznak Magyarországon, feltöltik román meg afro dokikkal a praxisokat, kórházakat. Tehát röviden a válaz az, hogy mehetnének, de nem annyira népszerű az ország.
"A románok nyelvi előnye többrétű. Hasonlít az övék a franciához, így könnyeben tanulják meg"
Ez igaz, de nem hiszem, hogy a magyarok kevesebbet érnének a románoknál.
Ha valaki tényleg érvényesülni akar, elsősorban arra figyel, milyen a kereslet/kínálat, milyenek a körülmények és a lehetőségek.
Ismerek 3-4 éve végzett orvosokat, akik Ausztriában ápolóként dolgoznak potom pénzért, nem is egyet.
A németországi helyzetet nem ismerem, ahhoz nem tudok hozzászólni.
Hallgató vagyok.
"Miért nem tanulnak a magyarok az angolon és a németen kívül szinte semmi más nyelvet, amelyet VALÓBAN HASZNÁLHATNÁNAK A JÖVŐBEN?"??? Én Németországban és Ausztriában gondolkodtam, mert németül és angolul beszélek, melyeket használni is szoktam társalgás és olvasás terén. Az angol világnyelv és az orvosi hivatásban is elvárás, hogy mindenki beszélje. A némettel szintén gyakran találkozhatunk, szomszédaink révén. Nem tervezek franciául megtanulni és nem vonz az az ország. Mikor használnám én a franciát? Nem éreztem hiányát eddig se. (A műveltséget ne vegyük ide.)
Úgy néz ki Magyarországon maradok. Itt van a családom, a barátaim és a vőlegényem(orvos), aki nem akar külföldre menni.
Lehet nem olyan jó a fizetés mint külföldön, de fogom tudni tartani azt az életszínvonalat, amit most élek és ezzel igazából elégedett vagyok. Csak sajnálatos, hogy amennyit tanulunk, dolgozunk és milyen felelősség van rajtunk, azzal nincs arányban a fizetés. Az lenne a legjobb, ha itthon rendeződnének a problémák és senkinek nem kéne elhagynia a hazáját, de ez már politika.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!