Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lehet az, hogy valaki...

Hogy lehet az, hogy valaki használhatja így saját célokra a cégi autóját?

Figyelt kérdés

19 éves haverom egy informatikai cégnél dolgozik, nagyobb vállalatoknak raknak össze/telepítenek/szervizelnek számítógépeket.

Rajta kívül még 1 alkalmazott van annál a cégnél + a főnök.

Mindkettőjüknek van cégi autó, a haveromnak egy 2008-as 2 literes Skoda Octávia.

Azzal futkos ha kell valahová kimenni szervizelni, de a saját dolgait is azzal az autóval intézi.


Ha megyünk moziba, bulizni, kajálni vagy csak simán autózni amikor ő a sofőr mindig a céges autóval jön.

Nyáron voltunk két hétre a Balatonnál, akkor is ő volt a sofőr, ott is mindenhol a céges autóval futkosott.


Az összes autózgatásának a nagy részét a főnöke fizeti, vagy leírják az adóból vagy nem tudom hogy van ez. Az mondta félévente 1-szer max 2-szer teletankolja a saját pénzéből, a többi mind a céges pénzből megy.

Fizetéséből sem vonja le neki, ugyan annyit keres mint 1 éve amikor még nem volt autója.



2019. jan. 22. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor munkavállaló voltam, én is kaptam üzemanyagkártyát
2019. jan. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is használhatom a céges kocsit, tankolást is a cég fizeti - ez egyfajta juttatás.
2019. jan. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehetséges! A cégtől és a főnök döntésétől függ.


Családtagom az előző cég autójával még a külföldi nyaralásra is a cég autójával ment. Úgy kapta az autót, hogy a saját céljaira is használhatja. Benzin is a cég költsége volt.

A jelenlegi (külföldi) munkaadójánál is ugyanez a helyzet: feltöltött bankkártya, direkt neki megrendelt autó és még az autómosást is a cég fizeti. Nem hencegni akarok, de magas funkcióban levő egyénről van szó.

Egy másik nagyon közeli rokonom (nő) szintén cégautóval jár, magán célokra is használhatja, kisebb megkötésekkel.

2019. jan. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A cégnek sokkal kevesebb adót jell fizetnie a kocsi után, mintha annak árát és fenntartását munkabérként kifizetik. Ezért sok helyen van béren kívüli juttatásként céges autó. Hogy mire és mennyit használhatod, a cégen múlik.
2019. jan. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Apukámnak már a 90-es évek végén volt céges autója és használhattuk magáncélra is. Mentünk vele a Balatonra, kirándulni, stb. Volt egy keret az üzemanyagra, de mindig belefért.
2019. jan. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezen mi a furcsa, kérdező? Nekem is van, és a munkatarsaim többségének is. Én még nem voltam vele külföldön de kollégák rendszeresen azzal mennek tengerpartra nyaralni is.

Mosást mondjuk nem fizetik, azt saját zsebből szoktuk, de ezen kívül mindent a cég fizet.

2019. jan. 23. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk az összes vezetőnek ilyen jó dolga volt. :)
2019. jan. 23. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!