Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Postai csomagnál, az alábbiak...

Postai csomagnál, az alábbiak alapján, mennyi a vámköltség?

Figyelt kérdés

Van egy elektronikai készülék, amit jelenleg csak az USA-ban és Nagy-Britanniában lehet kapni. Mivel az USA-ban van egy ismerősöm, így gondoltam rá, hogy megkérném őt, hogy vegye meg és küldje el nekem postán, utánvéttel.


A kérdés ez esetben csak az, hogy nekem itt, amikor a csomagot megkapom, valóban csak annyit kell fizetni, amennyire gondolok (x a készülék ára + y a postaköltség, amennyibe ismerősömnek a csomag elküldése került), vagy még ehhez is hozzájön valami z vámköltség az USA-ból való behozatal miatt? Ha igen, akkor az mennyi lehet?


2008. nov. 4. 12:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez azért nagyban függ attól, hogy mi az a termék és mennyibe kerül.

De nem csak a vám jön rá, hanem a magyar ÁFA-t is meg kell fizetned.

A vám az jellemzően 3% körül van, az ÁFA 20%. És a teljes árra (vételár+szállítási költség) kell megfizetned.


Tehát ha vesznek 100 USD-ért valamit, és 10 USD-ért jön Magyarországra, akkor 110 USD 3%-a a vám és 20%-a az ÁFA, azaz 3,3 USD a vámköltség és 22 USD az ÁFA, azaz a fizetendő végösszeged 135,3 USD lesz.

Szerintem jobban jársz, ha Nagy-Britanniából rendeled meg, onnan simán behozható. (EU-n belüli)

2008. nov. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ és a segítséget, akkor megpróbálom onnan megoldani.
2008. nov. 4. 21:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!