Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül, ha elsőbbségiv...

Mennyibe kerül, ha elsőbbségivel szeretnék feladni a postán egy ruhadarabot?

Figyelt kérdés
Női blúz, szóval nincs nagy súlya (nem tudtam lemérni), és szerintem beleférne egy A4-es borítékba. De borítékban elküldhetem egyáltalán? Ill.elsőbbségivel kb. mennyivel drágább, mint hagyományosan? Néztem a Magyar Posta oldalát, de nem tudom, erre melyik ár vonatkozna. Köszi előre is! :)
2018. júl. 15. 11:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Elsőbbségivel levelet lehet küldeni, ami ebben az esetben nem feltétlen fog sikerülni.

2016 októberében belföldi viszonylatban bevezették, hogy a 324 x 229 x 24 mm-nél nagyobb küldeményeket levélként nem lehet feladni. Ha 25 mm vastag, már akkor kiesik a levél mint megoldás, hacsak nem "postán maradó"-ként adod fel, mert akkor lehet nagyobb is, de akkor a címzettnek a postán kell átvennie...

Tehát ha házhoz akarod küldeni, akkor csomagként kellene feladni, amiből a legolcsóbb 1530 Ft, ha jól követem az áremeléseket.

Ha sikerül ajánlott levélként feladni, akkor 600 Ft körül lesz.

2018. júl. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%

1. - igen, lehet borítékba tenni, de mindenképpen egy vékony nylonba is csomagold be a blúzt, hogy ha esik vagy kiszakad a boríték, akkor ne sérüljön a blúz

2.-Ha nem túl vastag a blúz, akkor minél vékonyabbra hatjva (hogy ne legyen 2,4 cm) fel tudod adni ajánlottként.

3. nem tudom, miért akarod elsőbbségiként feladni, de az azért jelentősen meg tudja növelni a költséget: ha a vevőnek nem sürgős, nem adnám úgy fel.

Végezetül. súly ismerete nélkül senki nem fog tudni pontos árat mondani - de itt jobban át tudod tekinteni, milyen súlynál milyen különbség van a feladásnál:

[link]

2018. júl. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2018. júl. 15. 13:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!