Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lesz a forintta...

Szerintetek mi lesz a forinttal? Meddig esik még? Mikor kezd el fokozatosan erősödni?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom, miután eléri a fordulópontot, azután elkezd erősödni és szerintem néhány hónap alatt 300 ft közelében lesz egy euró. Ez mennyire reális szerintetek?

2018. jún. 30. 20:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Miért kezdene erősödni szerinted?
2018. jún. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
340-ig meg se áll
2018. jún. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mert 2015-ben is volt már ilyen, hogy először zuhanórepülésben volt, aztán hirtelen erősödni kezdett.
2018. jún. 30. 20:28
 4/11 A kérdező kommentje:
2018. jún. 30. 20:30
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire jól tudod, akkor kár volt megkérdezni...

Az egyetlen érvényes válasz erre a "nem tudom"

2018. jún. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Volt már 250 alatt is, mégsem erősödött vissza oda soha. Szóval benne van a pakliban, hogy tartósan 340 forint körül lesz, vagy még rosszabb.
2018. jún. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A feltételezésed több ponton is hibás - szerintem:


"Én úgy gondolom, miután eléri a fordulópontot,"

aha, és hol van az a fordulópont - ezt meg tudod mondani? (mert már jó pár hete belengették a 340-et is)


"azután elkezd erősödni " - honnan tudod, miből gondolod? Épp az általad belinkelt grafikonon is jól látszik, hogy 2015 vége óta gyakorlatilag 305 és 305 között sávozott, majd 3 évig...


"és szerintem néhány hónap alatt 300 ft közelében lesz egy euró"

Ez megint csak feltételezés. Miért lenne jó a 300-as euró? Szemmel láthatólag a kormány nem kívánja megakadályozni a forint gyengülését - egyenlőre.



Ráadásul van egy tőzsdei alapszabály, amit, ha nem ismersz még, akkor nem árt, ha alaposan megjegyzed:


A múltbéli események nem jelentenek garanciát a jövőre nézve.


Így aztán a helyes válasz valóban a "nem tudom" - hiszen senki nem jós, nem lát a jövőbe - max tippelni lehet valamit, ami vagy bejön, vagy nem :-)

A 300-as euró ebben az évben szinte biztosan nem - de ez csak az én véleményem - ettől még nem biztos, hogy igaz lesz :-)

2018. jún. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne legyetek már sügérek, vissza fog erősödni! Az a helyzet, hogy most általános a bizonytalanság a feltörekvő piacok felé, és az MNB monetáris politikája is sokat nyom a latba, de egyenlőre nem tettek a forint erősödéséért semmit. Egyébként Törökország, Venezuela, és Argentína is hasonló helyzetben van. Na jó, Venezuelában sokkal nagyobb a baj, de ott is a politika a felelős a helyzetért. Ez a trend április közepe óta tart, és még húzódhat egy ideig, de ez az esés még nem a válság kezdete. Előrejelzésekért olvass portfóliót, tele van az oldal elemző cikkekkel. Ha érdekel, úgy is találsz, ezért most nem linkelek. További szép napot!
2018. júl. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Előrejelzésekért olvass portfóliót"


:D :D

Hosszú évek tapasztalata, hogy annak pont az ellenkezője szokott bejönni, mint amit írnak - már gondolkodtam egyszer rajta, hogy megjátszom :D


Ha komolyan akar valaki foglalkozni a dologgal/tőzsdével, akkor pl. Zsiday-t olvas:

[link]

2018. júl. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Már erősödött is, jelenleg 326. jelentős javulás a 340-hez képest.
2018. júl. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!