Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért tartja sok magyar...

Miért tartja sok magyar Magyarországot pokolnak, miközben jó életszínvonal van nálunk, konkrétan az USAbelivel van egy szinten?!

Figyelt kérdés

Egy átlagos magyar pont úgy él mint egy átlagos amerikai. Hasonló méretű házakban élünk, az életvitelünk is nagyon hasonló az övéékhez. Szinte semmi különbség nincsen. A legnagyobb különbség talán az hogy ott a gazdagok sokkal gazdagabbak, nagy átlagban, a szegények viszont egy szinten vannak a két országban nagyságrendileg.


A jenkik 70 %a ugyanúgy hónapról hónapról él mint a magyarok hasonlóan nagyrésze. A dollárral kitömött jenkik mítosza csak egy legenda, semmi nem igaz belőle.


Ahol jobb az életszínvonal az leginkább csak pár eminens nyugati ország, pl. Németország, Ausztria, UK, Ausztrália. De ezeken a helyeken se sokkal jobb mint nálunk, a szociális háló komolyabb főleg, illetve az egészségügy. Minden más terén hasonlóan állnak mint mi.


Ezzel szemben a magyarok nagyrésze úgy beszél Magyarországról mintha valami pokoli 3. világbeli ország lenne, ahol szörnyű élni.


De miért?


2018. ápr. 3. 02:21
 1/7 anonim ***** válasza:
30%

Szia Bazsi ! LOL :D "az USAbelivel"


Pedig csak egy dolog van ami miénk és magyar (coop), tényleg tiszta amerika.

2018. ápr. 3. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
60%

mert nem becsülik meg, amijük van, és külföldről még csak hírből hallottak, miszerint: a Mari lánya hetvennyócezer eurót keres, és csak azé nincs kóbászbul a kerités, mer ott nem is szükséges a kerités!


Csak az ér el hozzájuk, hogy ugyanezzel a munkával XY kint mennyit keres, azzal nem dicsekszenek, hogy mennyi a lakbér, a foghúzás, és egy pizza ára ott.

Nincsenek vele tisztában, hogy az EU-s országokban önrészt és hozzájárulást (co-payment, Zuzahlung, ticket modérateur, forfait journalier) kell fizetni, még az EU-s TB kártya ellenére is, és a világon nincsen olyan, hogy becsattog az ember a kórházba, és 0 petákért foglalkoznak a bajával, még ha van is TB-je.

2018. ápr. 3. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

Vedd le a narancsos szemüveged!

Örülj, hogy neked jó életszinvonalad van - és nézz körül az országban!

2018. ápr. 3. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
23%

Te nemhogy az USA-ban nem éltél, de az EU-ban se.

Aki évi 46 ezer dollár alatt keres évente az számít szegénynek az USA-ban.

Az évi 11 millió, havonta 916 ezer ft.

Magyarországon pont ennyit keresnek havonta a csórok.

2018. ápr. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
7%

Inkább azt kérdezném meg hogy miért kell provokálni alaptalan baromságokkal? Direkt megállom hogy reagáljak a kérdésedre mert reggel van és lusta vagyok megint 1 idiótának a féloldalas hazug baromságaira reagálni de nem is akarok mert a fajtád és ez a példa is bizonyítja hogy menthetetlen a végtelenül szánalmas magyar nép meg ország. Leírsz 50 mondatot érveid meg 0 állítasz valamit rohadt nehéz lenne érvelni. IQ angolul reasoning ability az érvelési képességben is megnyílvánul . A magyarok egyike sem tud érvelni mert az IQ juk egy bantu négeréhez nem ér fel. Nem mondom meg miért 3. világ beli ország nézzed meg a statisztikákat hogy a jóléti kapitalista "rendszerben" (diktatórában) hány órát dolgozik havonta egy átlagos magyar az albérletért. A magyarok végtelenül hülyék és azok is fognak maradni na de meg is érdemlik mert egy más népnek elkezdesz érvelni hogy ez rossz ezért és ezért az Ázsiai fölfogja és hogy kijavítsa a hibát épít egy 3D-s háznyomtatót. Mert Kína egy csodálatos ország. Ott 1 milliárd értelmes ember él itt európában meg 360 millió retardált akiknek csökken a számuk miért kéne vele foglalkozni?


https://www.youtube.com/watch?v=3FDL4ZYEfcw


Majd ha a magyarnak is lesz egy 360nm es kertesháza akkor beszélhetünk. De sosem lesz. Nem is érdemli meg. Én meg is gátolnám hogy legyen, mert a végtelenül gonosz aljas hátbaszúró fajtája tényleg azt érdemli hogy úgy tartsák mint egy állatot, több haszna van. 3 műszakozzatok csak tovább a panelotokban rabszolgák. Osztott szobában.

2018. ápr. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
43%

Istenem Balázs.

Menj inkább igyál egy stampedlit és nyugodj le.

Ekkora f_szságot te sem hiszel el ugye?

Még ha azt mondod Szlotákoktól vagy a románoktól jobban élünk ez így van.


Ember USA,UAE,Németország itt a jólét szinte alap.

És kapaszkodj meg Németország nem drága,hiába nem fér bele a kis lelki világodba dolgozd fel jó,meg mindenki.

Mégegyszer Németország nem drága,már az albérlet sem,egy penthouse kecót már 1500 Euróért bérelhetsz,itthon se olcsóbb.

Veszel egy féléves Audi A6-ost,igen féléveset 49.000 euró,26.000Km-el mintha új lenne.

De ha lízingelni akarod akkor havonta 400 euró.

Jó sok ugye?

A csirkemell,marhahús nem sokkal drágább,üzemanyag sem.

Ellenben ha van egy k_va jó szakmád sokat kereshetsz,pl: mérnök,elemző közgazdász,akár valami szakmával is.

2018. ápr. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nos pont van némi összehasonlítási alapom, mivel közeli családtagom él a "jenkiknél" és viszonylag gyakran meg is fordulok náluk.

Náluk a hitel alap. Naaagy hitel. Nem 2 millió forintnak megfelelő, vagy 5-nek, esetleg 15-nek. Aprópénzzel nem dobálózunk... :) Autóra szintén. Nagy ház, nagy hitellel, nagy autó szintén nagy hitellel, egészségügy biztosítással. Utóbbi rendszert mondjuk érdemes lenne legalább részben utánozni, így nem halnék meg a sürgősségi folyosóján vért hányva talán. ÉN, aki úgy fizeti a tb-t, mint a katonatiszt. (Meg a magánbiztosítást is, hogy ne patkoljak el a tb-m mellett.)

Élnek, jut mindenre, nem kell aggódni, ha bedöglik a mosógép, főleg hogy sok családnak nincs is mosógépe... Anyagi biztonságban, boldogan élnek az átlag emberek a marha durva hitelükkel együtt is. A közeli rokonomék annyira nem élnek felhőtlenül a hiteleikkel. És miért? Mert gondolkoznak. Sokkal többet, mint amennyit a helyiek. Aggódnak, rágódnak, igazi magyarok, pedig csak át kellene adni magukat az élet pillanatnyi örömeinek. Van miből, telik rá, élnek, jól elvannak. DE hitelből és ez átlag magyar fejében mindig ott motoszkál. Mi lesz ha, és hű és há és kereszttel közelítünk a pénzintézetek felé, mert azok az ördögtől valók.

Amúgy pl. kevesebb a szabijuk... Ami meglepő, mert viszonylag fiatalként azt hittem a világon nincs olyan, akinek kevesebb a szabija, mint nekem. Vagyis gyakorlatilag ha évente egyszer hazajönnek, akkor nincs is több... Ezért általában inkább nem jönnek haza. Küldenek repülőjegyet anyukának, apukának. Tesónak és családjának már nem tudnak, annyi pénz nincs, van jobb helye. A nagymamák meg nem utaznak már ennyit.

Mérnökök. Egyikőjük a szakmájában dolgozik, miatta mentek ki, de mint olcsó, külföldi munkaerő, sosem fog úgy keresni, mint egy helyi (ő mondja, nem én). A másik a mai napig csak fusi melót kap a szakmájában, ami így is dupla olyan fizetés, mint az enyém itt, de az ott a naaagy hitelek miatt nem sok.


És akkor itt vagyok én, vagyis itt vagyunk mi a párommal. Ketten, mérnökökként. Keresünk összesen havi 800 ezret nettóban, plusz néha csurran cseppen egy-egy havi fizu. Van egy hiteles lakásunk és két céges autó parkol a tömb előtt. Igazából nem mondanám, hogy hiányt szenvedünk bármiben is. Elmehetnénk mi is, nyelveket beszélünk, de szeretünk itthon lenni. Szeretünk a családunk közelében lenni, szeretjük a nagyszüleinket, szüleinket, szeretjük látni a közeli barátokat és gyerekeiket, nem csak fotókról, facebookról értesülni arról, hogy valami történt a baráti körben. Szeretem látni anyukámat, ahogy kezébe veszi az unokáját és számunkra már a dupla ilyen fizu sem ér annyit, hogy az ő közelségüket elcseréljük rá.

Ez tart minket itthon és az, hogy nem panaszkodhatunk, hiszen mindenünk megvan, amit szeretnénk. Persze lehetnénk sokkal gazdagabbak is, mindig van feljebb, de mi boldogok vagyunk így és nem irigyeljük attól, aki pedig máshol találta meg a boldogságát. Valaki éli a német, ausztrál, amerikai álmot és ez így van jól. Nem vagyunk egyformák, nem vágyunk egyforma dolgokra, ahogy én pl. sosem lízingelnék szívesen egy BMW-t, mert nem vágyom BMW-re. Sőt, semmilyen nagyértékű autóra. Másnak meg pont ez az álmai netovábbja.


És mielőtt valaki ezt megjegyezné, nem... az otthon érzetem, a magyarság érzetem, a család szeretetem nem politikai nézetekből ered! Ehhez semmi köze a politikának, ahogy a hozzászólásomnak sem.


Mindezek után pedig már csak azt tenném hozzá, hogy őszintén és tényleg ŐSZINTÉN köszönöm minden korombelinek, aki úgy döntött, hogy elmegy ebből az országból. Hiszen ezért élünk mi most itt olyan életszínvonalon, amilyenen és ezért válogathatunk mi ma itthon a munkahelyek közül.

2018. ápr. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!