Hogy tudom megnézni hogy a munkáltató fizeti-e utánam a járulékokat?
Ne! Tartozik rám?
Te tudatlan , bérrabszolga!
Ha nyugdijba mész vagy orvoshoz és nincs fedezet hogyan igazolod hogy bár le vonták de , de nem fizették be mer el síbolták!
Ui: de jo lenne ha a keddves komentelő vissza nézegetne az oldalra ésmagába szállna...
Ki ez a Pirofka? Jól vagy Drága Bogár?
Ne szédítsd itt az embereket légyszíves butaságokkal!
Gyakorlatban a dolgozói bérelszámolás a következőképpen működik.
Munkáltató bérszámfejt, a bruttó bérből levonja a kötelező járulékokat és SZJA előleget. A nettó bért kifizeti a dolgozónak.
Amit számfejtett, azt dolgozónként lejelenti havonta a NAV-nak.
Amikor arra kerül sor, hogy mennyi a cég befizetni valója az állam felé a dolgozók fizetésével kapcsolatban, akkor nem nevesíti azt (nem szedi szét dolgozókra), hanem egy járuléktömeget, valamint SZJA előleg tömeget vall be az adóhatóságnak. Azt írják elő a CÉG adófolyószámláján, mint fizetési kötelezettséget. Tehát nem tudják dolgozóhoz kötni a "pénztömeget", nem tudják megmondani azt, ha csak egy részét fizeti be a cég, akkor az melyik dolgozóhoz kötődő összeg.
Onnantól kezdve, hogy levonta a dolgozó béréből készfizető kezesként felel érte. Tehát ha nem fizeti tovább az államnak, akkor a cégen hajtják be, nem pedig a dolgozón. A dolgozónak éppen ezért hátránya soha nem keletkezhet abból, ha a cég nem fizeti be utána a közterheket.
... valamint:
Az orvoshoz "megyeknek" ehhez szintén semmi köze.
Ha az illető rendelkezik érvényes TAJ-számmal, akkor az orvos köteles "ingyen" ellátni és utólag sem fizettet meg semmit az egészségügy az illetővel. Sem kórházat, sem műtétet, sem foghúzást.
A TAJ-számod konkrétan akkor nem érvényes, ha elhunytál, vagy ha végleges szándékkal elhagyod kis hazánkat.
Tehát a rémhírterjesztéseket nyugodtan fejezd be, nem kell a butaságoddal riogatni a kérdezőket.
Az "önfoglalkoztatók"-nak kellemetlen, ha nem fizetik be maguk után a járulékokat, mivel a járulékfizetési kötelezettségüket kizárólag hozzájuk tudják kötni, a saját nevük alatt fut a vállalkozásuk, nem pedig BT-k, KFT-k, Zrt-k stb. Ha ők nem fizetnek, akkor azt az időszakot nem fogják a nyugdíjazásuknál figyelembe venni, ez tény.
Nyilván a cég tartozásáért a cég felel, nem az alkalmazott.
Azért sem felel a vevő, ah boltban megvett kenyér árát a boltos nem fizette ki a péknek.
Vagy ha egy cég egy áfás számla alapján visszaigényli az áfát, neki már semmi köze ahhoz, hogy a másik cég, akitől a számlát kapta, befizette e azt az áfát.
Ugyanígy nem tartozik az alkalmazottra, hogy a cégnek milyen befizetési kötelezettségei vannak az adóhatóság felé. Bár igaz, hogy a kötelezettség alapja az alkalmazott bére, de a kötelezettség a cégé.
Sajnos sokan nem értik, hogy működik a magyar adórendszer, ami lényegében bevallás alapú. (
Hiszen a köznyelvben mindig mindenki arról beszél, hogy "fizetnek e utánam járulékot". Holott a dolgozó számára az a lényeg, hogy be legyen jelentve és be legyenek adva rendszeresen a bevallások. A fizetési kötelezettség már a cégre tartozik.
(Meg a másik okosság, amitől falra tudok mászni, amikor "magam után fizetem a TB-t", holott az baromira nem TB, csak egészségügyi szolgáltatási járulék, amivel csak egészségügyi ellátásra jogosult.
És az is csak törvényi előírás, mert az egészségbiztosítás kötelező. Az nem is eshet meg, hogy ennek (vagy akár a cég általi rendes TB fizetésnek) az elmaradásakor az orvos nem lát el, vagy pénzt kér. (feltéve ha be van adva a T1011 (vagy a T1041) és ugye a bejelentés a lényeg), . Max. az adóhatóság vasalja majd be az összeget, akár kamatostul.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!