Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha az eBay.com-ról rendeltem...

Ha az eBay.com-ról rendeltem rendeltem több dolgot 14 dollárért összesen az áfa és vám mentes akkor is ha picit nagyobb a rendelt árú?

Figyelt kérdés

Most regisztráltam be még soha nem rendeltem onnan, de úgy nagyjából már tisztába voltam vele, hogy mi hogy van!


Már nem tudom pontosan mi mennyibe került de 4 dolgot rendeltem ebből 3 apróbb dolog és egy kabát, volt össz-vissz 14 dollár viszont azt olvastam ,hogy az áfa és a vám határ az 22 dollártól kezdődik vagy külön külön nézik mert 4 különböző eladótól van és akkor úgy még jóval kevesebb mind a 4 eladónak 90% felett volt a pozitív értékelések is jók voltak, viszont mi van akkor ha esetleg valamelyiket nem kapom meg egyáltalán lehet majd itt követni ezeket a dolgokat, hogy hol járnak!


Na mindegy is a kérdésre vissza térve ami engem nagyon érdekel, hogy már mondtam egy ismerősömnek, hogy kinéztem itt egy kabátot ami kb 1000ft szállítással együtt volt kb 2000 ft durván 6,88 dollár viszont azt mondta nekem hogy igen ez az érték még alatta van viszont azt mondta, hogy mivel a kabát elég nagy csomag ezért azt valószínűleg fennakad a vámon, ugye remélem nem fog ilyen történni mert már megrendeltem a termékeket és azt sem igazán tudom mit jelent majd ez ha mégis fennakad de remélem nem, egyébként még az is furcsa,volt, hogy egy egész jól kinéző kabát csak 1048 ft ez tényleg igaz egészen pontosan erről beszélek: [link]


De leginkább az érdekelne, hogy ugye semmilyen plusz költséget nem kell majd utána fizetnem gondolok itt a vám és az áfára mivel bőven a hátár érték alatt vannak a rendelések ezért inkább az aggaszt, hogy a kabát nagy és a csomag is és akkor amiatt, bocsi, hogy ilyen értetlen vagyok de nem rendeltem még soha onnan és a kabát viszont nagyon megtetszett hogy ilyen olcsó meg főleg!



2018. márc. 3. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet kibontják a nagy csomagot de nem a méret, hanem az érték alapján kell fizetni, illetve az összérték mindegy más-más eladónál, még egy se feltétlenül egy csomagba csomagol.


Viszont ez a kabát borítékolhatóan nem fog megjönni. Az eladó újreg kevés értékeléssel, ezek arra mennek, hogy drágább cuccokat tesznek fel potom pénzért, amit később Te visszaigényelhetsz, de vannak akik nem tudják, elfelejtik - az eladók pedig zsebreteszik.

Szóval elkezdheted nézegetni a refund kérését is. A termékek mellett van kb. mikor ér ide, nagyjából akkor reklamálhatsz is majd.

2018. márc. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na igen ezt is kérdezni szerettem volna hogy mi van akkor ha nem jön meg egyébként paypal al fizettem, de mégis miből gondolod hogy nem fog megjönni, akkor szerinted már ne is várják vele és hol kell egyáltalán akkor vissza igényelni az árát vagy hol van az a refund gomb és ilyenkor a paypal számlámra jön vissza a pénz vagy nem értem köszi amúgy
2018. márc. 3. 22:56
 3/5 A kérdező kommentje:
Mindegyik negredneled termék mellett az van hogy Marcus 22 és május 7 között kellene ide érnie vagyis ha mégsem érnek ide akkor mint tudom csinálni hol kell vissza igényelni a pénzt írni kell az eladónak vagy valahol jelezni kell ezt
2018. márc. 3. 22:59
 4/5 A kérdező kommentje:
És szerinted biztos, hogy nem fog megjönni mikortól lehet a pénzt vissza igényelni miután lejárt a minimum szállítási idő vagy március 22 én ha nem ér ide már akkor is vagy egyáltalán meddig tudok élni ezzel
2018. márc. 3. 23:03
 5/5 A kérdező kommentje:

Még esetleg annyi, hogy a ship date nél tegnap még not shipped volt ma az az 3.án redneltem ma már az volt ott hogy már. 04 és egy ilyen pecsét szerű valami akkor esetleg mégiscsak feladták esetleg még várják reménykednek hátha megjön még ilyen olcsón is az jó lenne mert ennyiért tuti nem kapnánk nagyon sehol kabátot de ha mégsem akkor max refund lesz, de azért én bízom benne!

Egyébként az a furcsa hogy az eladónak ezen kívül még kb vagy 5 terméke van és mind az összes kabát és kb mind olyan olcsón van árazva a hozzászólások között van aki írta egy-egy termékre hogy nem kaptam meg, hogy átverés az egész de van aki, vagyis többen írták azt, hogy megkapták köszönik szépen!

2018. márc. 4. 18:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!