Rendezvényfotósok mennyit kereshetnek?
a fotósok keresete nagyon változó. általában, ha saját magad, vállalkozóként keresel megbízásokat, akkor egy-egy munkáért több pénzt kapsz, viszont neked kell a munkát felhajtani, kapcsolatot építeni, reklámmal, marketinggel, könyveléssel foglalkozni, ügyfeleket találni, ellenőrizni és elérni h ki is fizessenek, a felszerelés is sajátod, neked kell megvenni, javíttatni, stb.
ha alkalmazott vagy, akkor a nehézségek zömét a munkahelyed végzi, neked csak a saját munkád kell végezned, így kisebb a teher és a felelősség, viszont ezért cserébe kevesebb pénz is jut neked, mert a téged alkalmazó cég is nagyjából ugyanannyiért vállalja a fotózást, mint amennyiért te csinálnád magánvállalkozóként (vagy rosszabb esetben még olcsóbban is, hogy versenyképes legyen a magánzókkal), viszont a cégben több ember bérét is ki kell belőle fizetni, nem csak téged. na meg ha a cég nem jól működik, akkor kevesebb a pénz és neked kisebb a ráhatásod, mint saját vállalkozásban
Nem rólam van szó, egy családtagomról és egy rendezvényfotózással foglalkozó cégről. Amely egyelőre egy árva szót nem hajlandó ejteni a fizetésről, annyit sikerült megtudni tőlük, hogy van egy alapdíj és utána pedig az eladott képek alapján lehet plusz. A családtagom jelenleg betanuló fázisban van, az nem kérdés, hogy hasznos dolgokat tanul, viszont elgondolkoztat az, hogy egy 8-10 órás munkáért (ennyi egy rendezvény ideje kb., ahova kiszállnak) mégis mennyit fizethetnek, magyarán, hogy a befektetett erőfeszítésből és időből visszajöhet-e később anyagiakban annyi, hogy megérje, vagy inkább csak tekintse tapasztalatnak.
Hát ezért érdeklődtem, hogy van-e esetleg valakinek ilyen irányú személyes tapasztalata.
rendezvényfotózás is sok féle van. nem mindegy, hogy a szervezőnek, vagy valaki másnak megrendelésre, fix teljesítményt nyújtva fix pénzért dolgozik az ember/cég és ha nem fizetik ki előre, akkor nem dolgozik az ember. vagy pl. van olyan cég, aki azzal foglalkozik, hogy mondjuk egy (tánc, gimnasztika, műkorcsolya, stb.) versenyen minden sportolóról csinálnak képeket és abból van bevételük, hogy a versenyzők és rokonaik veszik meg maguknak a képeket.
itt a munkavégzés kockázatvállalás/befektetés annak reményében, hogy ha elég jó képek születnek, azt talán meg is akarják majd venni. aztán vagy bejön, vagy nem. nyilván ilyenkor a fotósnak kockázata van benne, hogy tud-e elég jó képeket csinálni, a cégnek meg kockázat, hogy elég jó fotóst alkalmaz-e. mivel a bevétel mennyisége szorosan összefügg azzal, hogy a fotósnak mennyi képét tudják eladni, így érthető és jogos lehet a kockázatot is megosztani a fotóssal, ugyanúgy, ahogy a bevételt is. ha sok képet sikerül eladni, akkor a jutalék miatt sok bevétele lehet. ha kevés képét tudják eladni, akkor meg nincs miből jutalékot fizetni és a fotósnak a jobb minőséggel van ráhatása az eredményre. tanulásnak mindenképpen megérheti, sok mindent lehet belőle tanulni - főleg a gyors és pontos munkavégzésről, meg a kemény és folyamatos monoton munkáról.
(ismerek ilyen cégeket, sőt a leírás alapján szerintem sejtem is, hogy melyik cégről lehet szó, mert nincs túl sok ilyen. nekik nem dolgoztam, de valamennyire ismerem őket és korrektnek tartom. hasonló jelleggel, bár magánzóként én is csináltam elég sok ilyen munkát, nem könnyű, de tanulságos terület.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!