Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Követelés elévülése mennyi idő?

Követelés elévülése mennyi idő?

Figyelt kérdés
Még 2010. ben a K&h bankban megszüntettem a folyószámlámat. Ezt követően pár hónapra kaptam egy csekket, ami szerint van a bank felé 11 000 ft tartazásom. Elvileg valami kártya mwgszüntetési díj, amit én nem értettem mi is lehet. Nem fizettem ki. Ma kaptam egy levelet, hogy 2014. 11.14én a követelés Engedményesre lépett, és követelnek tőlem 23 000 ftot. (Reg finance). Mennyi az elévülési idő ilyen követeléseknél? Elvileg ha nem rendezem jogi úton fogják érvényesíteni. Tudna nekem valaki segíteni?

2018. febr. 21. 12:53
 1/1 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon gyorsan fizesd be. Elévülési idő nincs. Ez az összeg legalább 10x-es lesz, ha kiadják végrehajtásra.
2018. febr. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!