Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért írta ki, hogy a visszajá...

Miért írta ki, hogy a visszajáró nulla forint?

Figyelt kérdés
Veszek valamit 1330 forintért. Adok készpénzben az eladónak 1500 forintot. A blokkon mégis az szerepel, hogy fizettem 1330 forintot, és a visszajáró nulla forint, pedig a visszajáró 170 forint volt. Miért van ez?
2018. febr. 19. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert egyszerűbb 1330-at beütnie és 170-et visszaadnia.
2018. febr. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem értem.
2018. febr. 19. 18:50
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Két lehetőség van az eladó előtt, miután a gép kiírja, hogy mennyit kell fizetned.

1: Lenyomja a fizetés gombot, amely hatására a gép elkönyveli, hogy a teljes összeg pontosan ki lett fizetve.

2: Beüti azt az összeget, amit a vásárló odaad neki és utána nyomja meg a fizetést gombot. Ennek hatására a pénztárgép tudomásul veszi, hogy több pénzt adott a vásárló, amjd kiszámolja a visszajárót. Mindkét adatot feltünteti a blokkon és a visszajáró összegét kijelzi a pénztárgép kijelzőjén is.

Tehát esetedben az "1"-es forgatókönyv szerint járt el a pénztáros. A "2" számú esetet azért nem szeretik, mert többet kell pötyögni a gépen (be kell ütni, hogy mennyit adott a vásárló), és csak annyit nyer az egészen, hogy kiírja a visszajárót a gép. Vagyis hacsak nem diszkalkúliás a pénztáros, semmilyen előnnyel nem jár számára, hogy bepötyögi a fizetett összeget, ezért nem is üti be. A kiállított blokk így is teljesen megfelel minden jogszabálynak.

2018. febr. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Veled ellentétben megy neki a kivonás :)
2018. febr. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyszerűen azért van ez, mert az átadott összeg és a visszajáró csak tájékoztató jellegű adat a nyugtán, nem kötelező eleme és nincs is semmi jelentősége. A visszajáró kiszámítása elsősorban a pénztárosnak segítség, de ezt a segítséget nem kötelező igénybe vennie.


Amikor még a Tescoban dolgoztam diákként, az egyik kollégámnál egy mami 1000-ressel fizetett. A kolléga véletlenül 10000-ret ütött be (+1 nulla), de ettől függetlenül helyesen, az 1000-resből adott vissza. Fél óra múlva jött vissza a mami panaszkodni, hogy ő 10000-rest adott, nézzük meg, ott van a blokkon is, és rosszul kapott vissza. Ő sem tudta feldolgozni a sok információt.

2018. febr. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem már! Köszönöm szépen!
2018. febr. 19. 22:05
 7/7 anonim ***** válasza:
1330 forintból 0 a visszjáró.
2018. febr. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!