Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy működik a csere jófogáson...

Hogy működik a csere jófogáson? Soha nem csináltam ilyet.

Figyelt kérdés

Egy telefont szeretnék cserélni egy másikra,de messze lakunk egymástól, így csak a posta játszik. Ez hogy megy? "Küldd el előbb Te! Nem, Te küldd előbb" :D

Normális hogy gyanakvó vagyok de ugyanígy joga van a másik félnek is gyanakodni rám. Vagy ez a csere csak személyesen működik?



2018. febr. 15. 08:58
 1/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
Interneten keresztüli vásárláshoz kell egy kölcsönös bizalom. Jelen esetben azért, hogy te megbízz a másikban, hogy el fogja küldeni, azt fogja elküldeni, olyan állapotban fogja elküldeni, ahogyan megegyeztek. Neki ugyanígy meg kell bíznia benned. Ha ez nincs meg, akkor hagyd a fenébe az egészet. A jófogáson ha jól tudom nincs normális értékelési rendszer, ami segíthet a bizalom kialakulásában.
2018. febr. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Műszaki cikket csak személyesen, kipróbálás után szabad megvenni használtan.
2018. febr. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Eszzedbe ne jusson cserélni POSTAI ÚTON a Jófogáson!

1.- nincs semmilyen értékelési rendszer, hogy meg tudd állapítani, a másik fél megbízható-e?

2.- nem véletlenül nem nagyon működnek az aukciós oldalakon sem csere funkciók - abból mindig csak a baj van.

3.- pont itt panaszkodott valaki, hogy kapott egy replika (másolat) telefon

4.- lehet, hogy a telefonon tartozás van (pl. részletre vette,befizetetlen előfizetés, stb)

5.- arról már nem is beszélve, hogy mi van akkor, ha lopott a telefon? Akkor tudod mi történik? Egyszercsak kijön hozzád a rendőrség és lefoglalja a telefont, aztán se saját, se másik telefonod nem lesz.

2018. febr. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anc ***** válasza:
Inkább a Vaterán csináld, ott látszik az eladók értékelése, nincs zsákbamacska. :)
2018. febr. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4-es, A VATERÁN NEM LEHET CSERÉLNI, csak megvenni.

Az eladás után pedig az eladónak - azaz jelen esetben mindkét félnek - 6 % jutalékot kell fizetnie, pl. egy 50 ezres telefonra 3 ezer ft-ot. Aztán fizethetik a postaköltséget is. Aztán, ha nem azt kapta, amit gondolt, akkor meg nem tudja visszacserélni. Mint írtam, nem véletlen, hogy megszűnt - igazából ritka az, amikor mindkét fél elégedett a cserével.

2018. febr. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!