Aukciós oldalakon hogy lehet éveken át hamis parfümöket árulni?
Gazdaságilag, jogilag érdekelne, hogyan lehetséges ez. Nem a nyilvánvaló replikákra gondolok, amikor pl. Chennel No5 az illat neve, hanem arra, amikor az eredetihez megtévesztésig azonos dobozban és üvegben, eredeti márkajelzéssel valami egészen mást árulnak, jellemzően egyenáron.
AZt sem értem, hogy az emberek az ilyen eladóknak hogyan adhatnak pozitív értékelést, és csak néhányan írják le, hogy a termék hamis, nem is hasonlít az eredetire.
De a kérdésem lényege, hogy ez jogilag hogyan lehetséges éveken át következmények nélkül?
Két dolog együttes eredménye szerintem.
Az egyik a gátlástalanság, a másik a szerencse.
Összeesküvés nem hiszem, hogy lenne mögötte.
Igen, ezen már én is gondolkodtam, teljesen jogos.
Van egy olyan - és ezt most nem én találtam ki, hanem az aukciós oldal írta válaszként - hogy egészen addig nem lehet hamisnak tekinteni, amíg az ember keze közé nem kerül, magyarul meg kell vásárolni és úgy kell jelezni.
De nem is lehet csak egyszerűen az oldal felé jelezni (mert ugye ők nem szakhatóság - hanem valami űrlapot kell kitölteni, ahol az illető márkájú cég felé kell jelezni, hogy hamis a termék. na, most szerintem erre eleve kevesen hajlanak - másrészt meg amúgy is tudják, hogy hamisat vesznek. ("nekünk az is jó, mert óccsó" - című szemlélet)
Szóval a lényeg: pusztán azért, mert fenn van az oldalon, még nem lehet tudni, hogy hamis - az oldal mossa kezeit, ő csak közvetítő.
Hogy a vámhatóság miért nem megy rá az ilyenekre, azt viszont nem tudom...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!