Győr akkor is ilyen fejlett és gazdag város lenne, ha az Audi kivonulna a városból?
Valószínű alig érezné meg a város. Mert sok más cég is települt ide. Az Audi dolgozóinak nagy része busszal ingázik vidékről. Annyi változás valószínű történne, hogy az elbocsátott dolgozók egy része nem a külföldi befektetőt gazdagítaná tovább, hanem a saját hazáját és önmagát, ha például a magyar utak építésén vagy a kórházak felújításán vállalna munkát. Netán idehaza vállalkozó lenne amit a magyarság igénybe vehetne.
Tehát nem kell azt gondolni hogy ha a külföldi befektető kimenne innét akkor összeomlana az ország. Mert lehet hogy arra az útra lépne az ország mint például Szlovénia, ahol úgy döntöttek hogy nem multikat szolgálnak hanem önmagukat és hazájukat.
Hallgass csak bele ebbe a videjóba, röviden és tömören megmondja amit kell:
Mi baj van Magyarországon?
https://www.youtube.com/watch?v=57zM1lXZ924
Van is egy ide vonatkozó népmese. A szegény legény egy varázspálcát kap azzal az utasítással hogy legyintsen rá a silány tárgyaira és meg fog gazdagodni. Így is lett, persze nem a varázserőtől, hanem miközben a rozoga ágyára legyintett, rájött hogy gazdagabb akkor lesz ha nem az élősködő uraságnak dolgozik hanem a saját ágyát és bútorait hozza rendbe.
Úgyhogy még egyszer azt mondom, hogy lehet hogy az ország gazdag és fejlett lenne ha befejeznénk végre a szolgalelkűséget.
Esztergomban is van autógyár, a Suzuki, mégsem számít az a város annyira gazdagnak. Ennek oka pont az lehet hogy Győrben sok kisebb cég is van. Míg Esztergomban kevesebb. A sok kicsi tűnik jobb megoldásnak.
Egy mezőgazdasági példa: Idehaza viszonylag kevés mezőgazdasági vállalkozó van, akik vannak azok égig érő traktorokban és több száz hektárban gondolkoznak, tehát nagyvállalkozásban. Míg a nyugati országokban meg a földek kisebb részekre vannak osztva és egy-egy faluban sokan élnek belőle. Nem csak egy kevés gazdag. És melyik a fejlettebb? A hazai hipergazdagokból álló gazdaság vagy a nyugati sok kicsiből álló?
Vagy hazai példa: A 70-es években még sok volt a háztáji gazdaság és más maszek. Ma már szinte kihalt az a fogalom hogy háztáji. Helyette nagyvállalkozók jöttek létre. És melyik változatban dübörgött jobban a gazdaság? Abban amikor sok háztáji és sok maszek volt? Vagy abban amikor csak néhány milliárdosé minden, a többi ember meg húzzon (köz)munkásnak őket szolgálni?
A kisebb győri cégek fele az AUDI beszállítási láncának része. Még az egyetemet és a tornacsarnokot is jó részben az AUDI tartja fent. Elég nagy érvágás lenne, ha elmennének. De nem mennek, mert még mindig kevesebbe kerülünk, mint a németek és a gyárakat elhordani sem két fillér, a fejlesztő részlegekről nem is beszélve.
Ez a szolgalelkűzés elég demagóg baromság. Kicsit ki kellene menni otthonról és megnézni, hogy működik a világ.
"Ez a szolgalelkűzés elég demagóg baromság."
Neked is igazad van! Ugyanis a tőke központosítása és az emberek szolgává történő átalakítása kiválóan működött a Szovjetúnió idején is. Persze akkor még nem gazdagok hanem az állam kezében. Ahogy a nevek is mások voltak, akkor még nagy téeszcsék, ma meg Audi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!