Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik egy netes...

Hogyan zajlik egy netes rendelés és fizetés?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, szüleim nincsenek, árvaházban élek és szeretnék internetről rendelni, de a nevelők szerint fiatal vagyok még hozzá. Nem mondják el mit hogyan kell csinálni elvileg valami bankkártya kell hozzá, ami nekem szerintem nincs. Segítsetek lécci :)

Azt szeretném tudni hogy a rendelés után hogyan zajlik a fizetés, és hogy hogyan kell használni hozzá a bankkártyát, ha kell.



2017. dec. 17. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:

"de a nevelők szerint fiatal vagyok még hozzá"


Igen, valóban fiatal vagy hozzá.

Először is kellene hozzá nyitni egy bankszámlát, amit Te, egyedül, 14 évesen nem tehetsz meg, mivel még kiskorú/fiatalkorú vagy. Családban élő fiataloknál is csak a szülő jelenlétében, aláírásával lehet bankszámlát nyitni. Ha a nevelőid nem engedik, akkor ez az út nem járható.


Ráadásul a bankszámla fenntartása, a bankkártya éves díja nem kevés pénz általában. Vannak ugyan "ingyenes" számlák (pl. OTP junior), de ott is csak az első éves bankkártya díj ingyenes, a második évben már 3-4 ezer ft körül van.

Nem tudom, honnan és milyen jövedelmed van, de szerintem nem véletlen, hogy nem egyeznek bele a nevelők. Az internetes vásárlás esetén még felnőtt embereket is sokszor átvernek, becsapnak, akik nem kellően tájékozottak, hogy mire kell figyelni a vásárlásnál.

Nagyon fontos, hogy csak megbízható oldalról, webáruházból vásároljon az ember, illetve értkelésekkel rendelkező eladóktól. Ha mégis olyan oldalról vásárol, ahol nincsen értékelése az eladónak, akkor pedig a személyes átvétel a megoldás.

Ezek az alapok.


És hogy értsd, miért nem nyithatsz egyedül számlát: 18 éves kor alatt a kiskorú/fiatalkorú jogilag még korlátozottan cselekvőképes, így nem nyithatsz bankszámlát - idézet az OTP oldaláról:


"2. A kártya igénylése, a Szerződés megkötése

(9) A Bank Szerződést köthet az ügyféllel, ha

a) cselekvőképességet korlátozó vagy kizáró gondnokság alatt nem áll, és a Kártya önálló használatára képes,"

2017. dec. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Van utólag fizetés is.
2017. dec. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Általában a bankkártyás fizetés mellett van utánvétes fizetés, Paypal fizetés, és banki átutalásos. Értelemszerűen neked sem a banki utalás, sem a Paypal nem fog menni. Marad az utánvétes fizetés.

Ez azt jelenti, hogy miután megrendelted a csomagot, a webáruház összecsomagolja neked, majd pár nap múlva a futár kihozza a csomagot, és te ennek a futárnak fizeted ki az áru összegét + a szállítási költséget.

Az utánvétes fizetés rendszerint párszáz forinttal drágább szállítási költséget eredményez, mint az előre fizetéses megoldások.

2017. dec. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!:)

Akkor igazából még nem tehetek semmit :( mindegy is majd akkor várok 18 éves koromig és nyitok egy bakszámlát.

2017. dec. 17. 17:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!