Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol a buktatója ennek a...

Hol a buktatója ennek a pénzszerzési taktikának?

Figyelt kérdés
Próbálkoztam már több dologgal és elég rutinos vagyok abba, hogy tudom, nem olyan könnyű a semmiből pénzt csinálni. Szóval hol bukik el az az ötlet, hogy veszek belépőjegyeket különböző nyári fesztiválokra (mer ilyenkor még olcsó), és a fesztivál előtt kicsivel eladom drágábban, de még mindig kicsivel olcsóbban mint az akkori hivatalos ára? Valaki próbált már hasonlót? Mi a buktató? Nem veszik meg, mert már mindenkinek van jegye? Mert én azt hinném, hogy mindig van vevő, aki még akár az utolsó pillanatban is szívesen hozzájutna ilyenhez olcsóbban. Félre ne értsetek, nem álmodozom, hogy ilyen működhet, mert a dolgok általában nem ilyen egyszerűek. Csak kiváncsi vagyok, hogy ez konkrétan min bukik el.

2017. dec. 16. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Először is ez valószínűleg üzérkedésnek számít, ami illegális. De ha eltekintünk ettől, nagyon keveset keresnél vele. Fogalmam sincs, milyen fesztiválokra gondolsz, azokra mennyi a belépő, és mennyivel drágábban tudod eladni őket. Mondjuk 20 százalékot nyersz. De először be kell fektetned egy csomó pénzt. Mondjuk 1 milliót. Ha mindet eladod nyersz az egész bulin 200 ezret. De ha rajtad marad a jegyek egy része, lehet, hogy nem keresel semmit. És persze nem számoltunk semmi járulékos költséggel, mindenki a házad előtt veszi át a jegyet. Nem kell postaköltséget fizetni, nem kell utaznod. Szóval nekem egyáltalán nem tűnik ez nagy bulinak.
2017. dec. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A buktató az, hogy elég ha pár jegyet nem adsz el és máris oda a hasznod és jó esetben csak hasznod. Sőt buktál is mindenképp, mert rááldoztál nem kevés időt a semmiért.
2017. dec. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. dec. 16. 22:18
 4/8 anonim ***** válasza:
18%
A rendezvény közelében a látogatók vagy a szervezők rád küldik a yardot stb . Online vagy postai küldésben nem bíznak mert félnek hogy hamisat kapnak meg sem érkezik . Olcsóbb nem adnám csak úgy hogy nyerő legyek .
2017. dec. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Eleve nem is a semmiből csinálnál pénzt, hiszen ahogy korábban is írták, komoly tőkét kell befektetned!
2017. dec. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

"Mert én azt hinném, hogy mindig van vevő, aki még akár az utolsó pillanatban is szívesen hozzájutna ilyenhez olcsóbban."---eleve, ha olcsóbban adod, akkor min szeretnél nyerni???


Engem Sziget Fesztiválon ültetett fel a volt csajom, felhívott előtte, hogy beteg a külföldön dolgozó testvére nem tud jönni.

Gondoltam, ha már beáldoztam a jegyekre, akkor elmegyek haveromékkal a neki vett jegyet meg eladom. A jegyet féláron tudtam a helyszínen eladni, közel harmad havi fizetésem buktam a 7 napos belépőn, ha a másikat is eladom, akkor annyit nyertem volna rajta, hogy nem élőben szembesülök vele, hogy az a rib**nc mit művel!

2017. dec. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ahogy írják, tele van buktatókkal.


- Ha már 1-2 jegyet nem tudsz eladni, akkor b..szhatod, nem nyertél vele semmit.

- Kis tételben maximum csak kisebb fizetés kiegészítés, nagy tételben pedig nem csinálhatod, mert nem vagy viszonteladó.

- Nagy tételben már azért kell némi üzleti háttér. Számlaképesnek kell lenned, nincs online vásárlás, adóznod is kell utána. Kvázi vállalkozónak kell lenned hozzá hogy legális legyen.

2017. dec. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
62%

2 év Hans Zimmer kocertre akartam elmenni, valaki hirdette a facebook poszt alatt a jegyét, hogy nem tud elmenni, de eladja a jegyét.

22 ezer volt eredetileg a jegy, 30 ezerért akarta eladni. Mondtam köszi nem, ez kicsit drága.

A koncert napján írt, hogy 22-be odaadja. Mondtam, 10-be átveszem.

Nem mentem koncertre, ő meg valaki másnak adta el a jegyet 15 körül.

2017. dec. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!