Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudok forintért Bitcoin...

Hogyan tudok forintért Bitcoint venni, és utána hogyan, hol tároljam?

Figyelt kérdés
Beregisztráltam a Coinbase oldalra, és vásárolni akartam egy kis rész Bitcoint, de azt írta ki, hogy a bank elutasította a tranzakciót... Miért? Mit kell tennem, hogy működjön a rendszer? Vagy nyitom kell egy euro számlát?
2017. dec. 10. 07:47
 1/7 anonim válasza:
43%
Nem tudom, de ne vegyél. Túlárazott, túlhájpolt kamupénz, ami mögött nincs semmi. A valós értéke 0Ft. Most kb. a csúcson van, de jön egy kis válság és bezuhan. Inkább vegyél venezuelai bolivart, az hosszú távon még picit többet érhet. :)
2017. dec. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Előzővel egyetértek hogy szerintem is eléggé magas lett a BTC ára és csak talán és csak hosszú távon lehet belőle valami ha egyáltalán lesz. Bitcoinba még az elején lett volna jó fektetni de év elején ki gondolta volna hogy ez lesz.

De a többi coin közül egyesekben még megvan a potenciál hogy némelyik akár még a harmincszorosát is érje később a jelenleginek.

Az a legjobb stratégia ha több altcoinba is fektetsz keveset. Ha azok közül valamelyik egyszer elindul fel akkor azon keresel.

A Coinbase-on megadták már a megfelelő jogosultságokat ehhez? A Coinbase bankja vagy a saját bank utasította el? EUR vagy USD számlát már csak azért is érdemes nyitni mert ha saját bankodon belül nyitod és átteszel rá pénzt a Forint számládról akkor jobb áron váltják. Ha teheted akkor próbálj meg kártyával feltölteni pénzt (amúgy sem érdemes túl sokat befektetni egy-egy coinba) mert ez legalább elég gyors.

2017. dec. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"eléggé magas lett a BTC ára és csak talán és csak hosszú távon lehet belőle valami ha egyáltalán lesz. Bitcoinba még az elején lett volna jó fektetni de év elején ki gondolta volna hogy ez lesz.

De a többi coin közül egyesekben még megvan a potenciál"


Ja 10, 100, 1000 dollárnál is ezt mondta mindenki, hogy korábban kellett volna befektetni. Szerencsére itt vagy te aki rövid és hosszú távon is előre tudja mi fog történni. Altcoinok amikből van 2000 féle és napi 10 új jön létre egy fillért nem érnek.

2017. dec. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Forintért a mrcoin [link] és a localbitcoins.com oldalon tudsz venni, utobbin nézd az értékelést hogy 100% legyen és sok.


Kraken.com oldalon meg SEPA utalással fizethetsz be forintszámláról.


Tárolni mennyiségtől függően tudod pl. a mobilodon + papírra leírod a seedet amit megmutat a wallet létrehozásakor.


Vagy nagyobb mennyiség esetén hardware walleten (pl. trezor).


Illetve olvass:

[link]

[link]

2017. dec. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

"Szerencsére itt vagy te aki rövid és hosszú távon is előre tudja mi fog történni."

Nem. Mindig le szoktam írni hogy senki nem tudja biztosan hogy mi lesz. De ha egyszer és csak egyetlen egyszer elfelejtem leírni máris jön valaki aki beleköt. Mert így szokás az internetes fórumokon kiforgatni mások szavait. Hát így van ez. De ha jól sejtem te meg azon a véleményen vagy hogy biztosan nőni fog az égbe a Bitcoin árfolyama. Én meg azon a véleményen vagyok hogy vagy nőni fog egyesek elvárásai szerint vagy nem. Tudod annak idején is ilyen esélyek voltak. Az hogy tényleg drasztikusan nőtt az árfolyama az nem jelenti azt hogy folytatódni fog ez a tendencia. Még mindig az a helyzet hogy vagy sokáig fog nagyot növekedni vagy nem. Éppen elég ha egyszer tényleg összeomlik és akkor olyan emberek szinte teljes vagyona száll el a semmibe akik vakon hittek benne és beletették az életük munkáját.

Ilyenkor szokott előjönni az a szöveg hogy mindenki csak annyit kockáztasson amennyit nem sajnálna ha elveszne. Ja akkor mégis miről beszélünk: ilyenkor hova lett az a nagy bizalom? Aki ennyire bízott benne eddig is az eleve már miért nem milliárdos dollárban számolva?

2017. dec. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%
Ha nincs jelentősebb megtakarított pénzed aminek hiánya nem okozna megélhetési gondokat akkor nem éri meg. A bitcoinban lévő kockázat nagy, ha az ember arra vetemedik, hogy mégis befektet, akkor már legalább ehhez arányos nyereség is társuljon. Ez viszont most már csak akkor lehetséges, ha nagyobb összeggel szállsz be. Itt több százezer Ft-ra gondolok, de inkább milliós nagyságrendekre. Annak nincs értelme, hogy pár tíz vagy százezer Ft-ot befektetsz, hiába sokszorozódott meg az ára rövid idő alatt ilyen mértékű befektetésnél maximum pár tízezer Ft-ot nyerhetsz vele. Ami ilyen kockázat mellett teljesen röhejes. Inkább akkor az ember parkoltassa a számláján vagy vegyen stabil részvényeket hosszútávra.
2017. dec. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Ez viszont most már csak akkor lehetséges, ha nagyobb összeggel szállsz be. Itt több százezer Ft-ra gondolok, de inkább milliós nagyságrendekre. Annak nincs értelme, hogy pár tíz vagy százezer Ft-ot befektetsz, hiába sokszorozódott meg az ára rövid idő alatt ilyen mértékű befektetésnél maximum pár tízezer Ft-ot nyerhetsz vele."


? Ennek nem sok értelme van. A hozam százalékát kell nézni, kis összeget is be lehet fektetni.

2017. dec. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!