Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha volna egy kisebb megtakarít...

Ha volna egy kisebb megtakarításotok, kb. annyi, mint egy átlag magyar embernek, ti mibe fektetnétek?

Figyelt kérdés

2017. szept. 29. 13:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy átlag magyar embernek nincs megtakarítása😂. Ha van akkor már átlagon felül él. Mit értesz a kisebb alatt?
2017. szept. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Önmagam képzésére. Ha nem min 5-10 millió forintról beszélünk akkor azt egyedül oktatásba éri meg befektetni. Pl én a diploma után meg lehet h elvégzek egy PLC programozói tanfolyamot, mert remek + tudást ad a diplomámhoz. Ezen kívül nyelvtanulasra forditanám. Igazából minden + pénzemet oktatásba rakom bele, de cserébe remélhetőleg utána nagyon megfog terulni
2017. szept. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Elsőnek írnám, hogy lehet, hogy igaza van, de most olvastam valahol, hogy az átlagnak haasonló a megtakarítása, mint nekem, bár ez lehet, hogy csak propaganda volt. Viszont nem érzem úgy, hogy átlagon felül élnék, mert jelenleg nincs belőle szinte semmi hasznom, a munkabérem meg nem igazán sok.

A másodiknak üzenném, hogy én tanultam már sokat életemben és még hajlandó is lennék rá, de egyrészt azalatt se tudnék pénzt keresni, másrészt meg eddig akármit is elvégeztem, nem volt elég, hogy dolgozhassak is benne. Persze lehetne még többet is tanulni, de szerintem nem éri meg, mivel horribilis áron vannak már a tanfolyamok, iskolák, és akkor megint lenullázódna a pénzem, vagy ha nem, olyan kevés maradna, hogy semmibe nem tudnám fektetni, csak elkölteném. Egyébként már közelít ahhoz, amit másba is érdemes lenne fektetni, csak még nem biztos, hogy elég hozzá, így eléggé gondban vagyok.

2017. szept. 30. 12:26
 4/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk az is igaz hogy tanulást jelenleg csak a reál targyakba és a nyelvekbe éri meg befektetni. Rengeteg fizetős képzés csak szombaton van pont a munka miatt, szóval az talán megoldható.
2017. szept. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés az, hogy hova érdemes elhelyezni egy átlag magyar átlagos megtakarítását?
2017. szept. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szerintem hagyjuk most a képzéseket, megint nem lenne egy vasam se, ha arra költeném.

Valami más hasznosat tudna mondani valaki?

Volt pár ötlet máshonnan, de azok nagy részét elvetettem, nem tudnék belőle hasznot csinálni.

Kíváncsi lennék egy jó ötletre, de pontos összeget nem szeretnék itt írni. (Azért egy rövid tanfolyam áránál jóval több.)

Egyébként arra tippelek, hogy senki nem fog olyat mondani, amit érdemesnek tartok rá, hogy megpróbáljam.

2017. okt. 1. 17:12
 7/10 anonim ***** válasza:
Köszi a bizalmat!
2017. okt. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Bocs, én bármit szívesen elolvasok, ha írsz valamit. De egyébként Te se írtál még olyat, ami most érdekelne.
2017. okt. 2. 19:44
 9/10 anonim ***** válasza:
"A kérdés az, hogy hova érdemes elhelyezni egy átlag magyar átlagos megtakarítását?" - ezt írtam, mert nem világos, hogy valami bizniszt keresel, vagy megtakarítást.
2017. okt. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Most már értem, hogy gondolod, az előbb nem értettem.

Mindenre kíváncsi vagyok, amit jó ötletnek tart az írója, akár üzletre is. Csak ha nekem nem hangzik igazán jól a dolog, akkor biztosan nem foglalkozok olyasmivel. Tudom, hogy sok dolog kockázatos, sőt néha a kockázat is kicsi olyan szempontból, hogy szinte biztosan mindent elveszt az ember, ilyen dolgokkal nem fogok foglalkozni. Csak kíváncsi vagyok, hátha valaki ír olyat, amit esetleg én is megpróbálnék, de nem hiszem, hogy nagy rá az esély.

2017. okt. 3. 17:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!