Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Sikerülne ez? Meg tudnék ott...

Sikerülne ez? Meg tudnék ott élni? Lenne rá esélyem, hogy találjak ott munkát?

Figyelt kérdés
Felvidéken lakom. 14 éves lány vagyok. Ha jövőre elkezdem a fodrász középsulit, majd ha befejezem, utána Budapestre szeretnék költözni és egy fodrász szalonban dolgozni.

2017. szept. 24. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
30%
Mostanában a magyar munkásokat csábítják a szlovákiai gyárak és nem fordítva, most láttam egy szórólapot a héten. Minek jönnél te ebbe a szegény országba?
2017. szept. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Imádom Budapestet. Meg az, hogy magyaroközött lennék. És így könnyebb lenne szerintem, mivel a szlovák nem annyira megy nekem.
2017. szept. 24. 17:54
 3/4 anonim ***** válasza:
82%

Mik a terveid, hol laknál?

Ugyanis Pesten most kb. 100 ezer ft-ba kerül egy albérlet (mondjuk van kevesebbért is, de rezsivel akkor is ennyi minimum)

Fodrász szalonban már zömmel nem alkalmazottként dolgoznak, hanem vállalkozóként - ami minimum havi 50 ezer ft adót jelent. Ráadásul a fodrászatnál általában "helypénzt" kérnek, amiért használod az üzletet és a berendezéseket, ami havi kb. 40 ezer ft-ot jelent- vagy önállóan kell üzletet bérelned.


De amiket leírtam, az a jelenlegi állapot - egyáltalán nem biztos, hogy mire elvégzed az iskolát, addigra is így lesz... Bp. belvárosban amúgy egymás hegyén hátán a fodrászat - az emberek pénze meg egyre kevesebb a fodrászra.

2017. szept. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Budapesten nagyon drága az albérlet, kb csak az informatikusok, műszaki mérnökök, és a szerencsés közgazdászok tudják kifizetni az albérletet, egy fodrász alkalmazottként biztos hogy nem. Szóval vállalkoznod kellene de annak a beindításához sok pénz kell, és ha bebukod akkor így jártál. De ne szomorkodj, nagyon sok vidéki akár felköltöni a nagyvárosba, de nem tud. Amúgy mostanában az a divat hogy innen mennek.hozzátok dolgozni, nem fordítva.
2017. szept. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!