Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A mérnökök általánosságban...

A mérnökök általánosságban azt mondják jól keresnek. Az építészmérnökökre is igaz ez?

Figyelt kérdés

2017. aug. 17. 00:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az hogy a mérnökök jól keresnek, egy erős tévhit. Jól keres a villamos a gépész a mernokinfos és a mechatrnokiai. És kb ennyi. Ilyenek mint az építész, élelmiszer, bio, vegyész nem keres kiemelkedően. Persze kereshet, de az első csoportban említett szakokkal Siman masfel-ketszer annyit lehet keresni. Aztán még nem is beszéltünk olyan menroki szakokrol amik már már majdnem hogy bufeszakok pl kornyezermernok lotenyeszto agrármérnök stb...
2017. aug. 17. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez az emberek azt mondják dolog, elég sok esetben hlység. Jelen kérdèsed esetében is.
2017. aug. 17. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, baromi szarul keresnek az építészek.
2017. aug. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

attól függ mit csinál a mérnök. Én agrármérnök végzettséggel taxis vagyok. Így nem keresek rosszul. :), mondjuk túl jól se. De amíg a végzettségemhez passzoló munkám volt, bőven nem kerestem ennyit sem. Mondjuk úgy, hogy nem érte el a százat a havi nettó, bőven nem (mondjuk ez nem ma volt, kb 5 éve leszámoltam az agrárkodással).

Taxizni legalább szeretek, és jobban is keresek vele.

Van pár ismerősöm, kamionos. Köztük is van mérnök (nem is egy, pl építész mérnök is), van orvos, de van érettségivel és szakmával rendelkező (pl.: autószerelő), de van olyan is, akinek érettségi nélküli szakmája van, de olyan is, akinek csak 8 általános. És attól függően, hogy milyen viszonylatban kamionoznak (belföld vagy nemzetközi, körutas vagy uniózós stb) van olyan, aki bőven fél millió fölött keres vele havonta. Nem mondom, hogy leányálom, elég fanyűvő meló a kamionozás, kívülállóként el se tudod képzelni mennyire, de többet kapsz érte, mint pl aki egy kormányhivatalban ülve csapágyasra pörgeti az agyát. Mondjuk itt lehet 0-24-es műszakróé beszélni, mert hiába van a kötelező pihenési idő, nem vezet egész nap, azt a pihenőt is általában a fülkében tölti, nem megy haza hetekig, stb. És akkor a furgonozást meg se említettem. Van cimborám aki furgonozott, ha hajtotta magát, akkor 300 fölött keresett vele havonta, de ehhez gyakorlatilag éppen a legszükségesebb minimumot tudta pihenni (a furgonban nincs tachográf), és ugyanúgy hetekig nem volt otthon, mint egy kamionos.

Ha mérnökként/diplomásként akarsz jól keresni, akkor ne Magyarországban gondolkozz, bár ez nem csak diplomával, szakmával is bőven igaz.

2017. aug. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Villamosmérnöknek vagy programozónak kell lenni.

Ezeket fizetik.

A kezdõ fejlesztõ nem megy el 300k alatt és nem egy fülkében kell leélned az életedet,attól paràzva hogy kirabolnak.

Senior szinten 1-1,5-2 guriga is meg van,kényelmesen klímàs irodàban,napi max 9 óra melóval.

2017. aug. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!