Magyarországon miért csak rezsire meg élelmiszerre elég a legkisebb fizetés?
lakbérre se elég, saját lakás nélkül elúszol.
hogy vegyen akkor a szegény dolgozó kabátot hogy ne fázzon, meg cipőt?
hogy vegyen mosógépet, bútorokat, bármit?
"Főleg az nem válogathat, akinek nincs magasabb végzettsége (ami nem minden esetben az illető hibája), vagy bizonyos kort elért már"
Az én környezetemben (Dél-Dunántúl!) van olyan nő, aki 50 fölött elvesztette a munkáját. Elvégzett egy házi betegápolói tanfolyamot és kőkeményen tanult németül is, hogy ne a közmunkán vagy valami minimálbéres állásban végezze.
Először egy elég lehúzós ügynökségen keresztül ment ki Németországba, nem is kereste halálra magát, de most, egy-két év tapasztalattal a háta mögött tovább tud majd lépni valami jobb helyre.
Soha nem késő tanulni és tenni valamit az embernek azért, hogy jobb sorsa legyen. Persze siránkozni meg kifogásokat keresni aztán megnézni a Barátok közt-et jóval egyszerűbb.
"Az egyedül élésről meg annyit, hogy az egy hülyeség, hogy mindenkinek megvan a párja, csak keresni kell; vagy alkalmas a stabil párkapcsolatra, vagy nem (illetve vagy tud ismerkedni, párt keresni, vagy képtelen rá)"
Egy sorsába beletörődő, folyamatosan siránkozó, magáért tenni képtelen ember, aki folyton másoktól várja a megoldást, valóban nem lesz vonzó a párkeresők szemében. (Arról nem is beszélve, hogy pénz hiányában valószínű, a külsejéből se tudja kihozni a maximumot, ami tovább ront a helyzetén.)
"Az viszont tényleg igaz, hogy a megélhetéshez kéne igazítani a minimálbért, vagyis kb. 120 000 forintra, és ezzel arányosan emelni a béreket"
Ilyen sajnos nem lesz, ugyanis ezzel egyidejűleg fel kéne emelni a többiek bérét is; mert az eddig 120-at kereső irodista akkor zúgolódni fog, hogy ugyan miért is kap ő annyit, mint a takarítónő?
Ezt a béremelést pedig a vállalkozásnak ki kell termelnie, amit áremeléssel tud csak elérni, tehát mindennek megnő az ára, és a 120 ezer ugyanúgy nem lesz elég semmire, mint most a 80 ezer.
Beérhetné a cég persze kisebb nyereséggel, de erre csak a legvégső esetben hajlandók, amikor már végképp nem találnak munkaerőt. A cégek nem jótékonysági intézmények és nem azért alapítják őket, hogy a dolgozók jól élhessenek, hanem hogy a lehető legkisebb befektetéssel a legtöbb hasznot termeljék ki a tulajdonosoknak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!