Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Áfát és vámot szállítási...

Áfát és vámot szállítási költséggel együtt kell fizetni?

Figyelt kérdés
Tehát ha én egy 45 dollár értékű terméket rendelnék, de a szállítási költség még 15 dollár, akkor ugyanúgy áfaköteles a termék, mert 60 dollár a végösszeg?
2017. máj. 20. 10:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2017. máj. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Már a 45 dollár is áfaköteles, 22 euró a határ.
2017. máj. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És mi az áfafizetés menete?A 27% áfán kívül milyen költségekre számíthatok?
2017. máj. 20. 10:54
 4/8 anonim ***** válasza:
Kezelési költségre számíthatsz a posta (vagy futárszolgálat részéről) ami alsó hangon 2-3 ezer forint.
2017. máj. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És mindenképp fennakad a csomagom? Több helyen olvastam, hogy nem feltétlen vámolnak.
2017. máj. 20. 12:10
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha az eladó kevesebbet ír rá, és nem olyan jellegű termék, amiről sikít, hogy nem annyi az értéke (általában elektronikus kütyük szoktak lebukni), akkor többnyire megúszható. Ha aliról rendelted, ott szinte soha nem a tényleges összeget írják rá. Én kb. 10 dollárért rendeltem matricákat meg tollakat, ami bőven az áfahatár alatt lett volna, és még így is csak 2 dollárt írt rá az eladó. Szerintem már a vérükben van, hogy kevesebbet írjanak rá.
2017. máj. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ebayes cipő, az eladónál fel van tüntetve, hogy nem fogja giftként feladni kevesebb értékben. Azért nem számítanak fel plusz postaköltséget, hogy vámolás után eljuttassák hozzám?
2017. máj. 20. 12:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy jön, mint bármi más, az áfát/vámot a futárnak kell fizetni nagyjából úgy, mint amikor utánvételes csomagot kapsz. Annyi, hogy előtte rádtelefonál a futár, hogy tutira otthon legyél. Szóval semmi plusz teendő nincs vele. Nekünk jött már így csomag, semmiféle kezelési költség nem volt rajta, csak az áfát kellett kifizetni.
2017. máj. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!