Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egyéni vállalkozás, számlaképe...

Egyéni vállalkozás, számlaképesség. Mik szólnak mellette, illetve ellene?

Figyelt kérdés
Megéri?
2010. máj. 13. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell tudni. Van, akinek megéri.

A többség csak a pénzét bukja vele.

2010. máj. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

mellette: lehetőséged lesz a saját munkádat megszervezni

ellene: iszonyat adóterhek, meg egy csomó plusz feladat és tanulnivaló. küzdés. ezerrel.

2010. máj. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem hangzik túl biztatóan... :S
2010. máj. 14. 00:11
 4/8 anonim ***** válasza:

Ahogy mindenhol az életben, ez is attól függ, hogy mit csinálsz, arra mekkora kereslet van, és te milyen jó vagy ebben.

Hiába csinálsz egy olyan vállalkozást, amire nagy kereslet lenne, de senki nem tudja, hogy csinálod -> senki nem fog hozzád menni, az adókat viszont akkor is fizetned kell, tehát buksz.

Vagy hiába csinálsz egy olyan vállalkozást, pl. egy ügyvédi irodát, amiből kismillió van már a piacon, és azok is alig tudnak megélni. Az adókat fizetned kell akkor is, ha nincs bevételed -> bukás.

Vállalkozást akkor érdemes csinálni, hogyha már van egy bejáratott ügyfélköröd, vagy kapcsolati tőkéd, és tudod is, hogy mit akarsz. Különben csak oltári nagy bukás lesz belőle. Akkor már inkább alkalmazott, az csak azt kockáztatja, hogy kirúgják.

2010. máj. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Egész pontosan arról van szó, hogy minimálbéren be lennék jelentve, a többit pedig tulajdonképp én "számláznám ki".

Mivel nincs munkám, így lehet belevágok, csak érdekelt, hogy érdemes-e. Jövő hónapig van időm dönteni.

2010. máj. 14. 00:40
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem keress egy könyvelőt és kérd az ő tanácsát! Egyéni vállalkozást már csak a felelősségvállalás miatt sem ajánlom, teljes vagyonoddal, korlátlanul felelsz, míg egy kftben kizárólag a bevitt tőke erejéig, ami ugye nem mindegy! Mindenképpen kérd egy hozzáértő segítségét!
2010. máj. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem megéri. Csak mellette amikor megy, tegyél félre annyi pénzt, amennyit csak tudsz, hogy ha gáz lenne, akkor legyen mihez nyúlni. Egy tipp: tartsd a félretett pénzt életbiztosításban: ha úgy alakul, ingatlant, ingóságot, bankszámlát zárolhatnak, de az életbiztosítást nem. Ezt a lakótársam mesélte, aki egyébként pénzügyi tanácsadással foglalkozik, szóval eléggé képben van ezekkel a dolgokkal...
2010. máj. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha béna vagy belebuksz.

1,5 millát buktam anno.

Viszont most is azt mondom, hogy amikor visszamegyek dolgozni gyed-ről, számlaképesen megyek, és vállalkozóként. Nagyobb a mozgásterem, kötetlen a munkaidő és egy jó könyvelő sok pénzt csinál. Na meg több pénzt is fogok tudni kérni. Vagy kevesebbet vállalok ugyanannyiért. Mondjuk én megtehetem, olyan a munkám.

Egyébként a vállalkozásban látok fantáziát, de a kft-ben, nem egyéniben vagy bt-ben.

2010. máj. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!