Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magyarországon hozzájuthatok...

Magyarországon hozzájuthatok Vietnámi donghoz?

Figyelt kérdés
Gyűjtenék belőle, azért érdekel. Ha váltóban megrendelem (lehet ilyet?) Akkor legközelebbre hozatnak nekem vagy hogy megy ez? Vagy alapból tartanak ilyen pénzfajtát maguknál? Attól is függ mennyit váltanék? Mert csak pár ezer forintot, max néhány tízezret.

2017. ápr. 16. 11:41
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy egy forint 77 dong, szóval a mennyiséggel lenne gond, mert kötegekről lenne szó.
2017. ápr. 16. 11:42
 2/4 anonim ***** válasza:

Alapból sima pénzváltó nem nagyon foglalkozik ilyesmivel.


Van 1-2 cég, akik kereskednek egzotikus valutákkal, de ők sem biztos, hogy tartanak készleten, viszont igény szerint beszerzik. Az árfolyam természetesen ilyenkor megegyezés tárgyát képezi, de ha külön be kell szerezniük, akkor nem a hivatalos árfolyam könyékén lesz az ár.


Fel kell hívni őket első körben, és rákérdezni.


Egyébként minek kell itthon dong? USD, GBP, EUR bármikor gond nélkül a világ bármely pontján átváltható gyakorlatilag bármire.

2017. ápr. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szeretem a külföldi pénzeket, és tennék félre belőle kicsit. (relative megtakarítás is lehetne akár)
2017. ápr. 16. 12:56
 4/4 anonim ***** válasza:
megtakarítani stabil, biztonságos (tartalék) valutákban érdemes (GBP, USD, EUR, CHF első sorban, ha egzotikusabbra vágysz, akkor YPN, CAD, AUD, esetleg a skandinávok pénzei), de semmiképpen nem egy olyan országéban, mint Vietnam.
2017. ápr. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!