Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megbüntettek a buszon kitöltet...

Megbüntettek a buszon kitöltetlen bérlet miatt. Ha kitöltöm, lefotózom és elküldöm nekik, tényleg enyhül a büntetésem?

Figyelt kérdés

Okos embernek tartom magam, de valahogy elkerülte a figyelmem a kis hangyafingnyi sor, hogy név, igazolványszám. Most vettem először távolsági bérletet, ezért a tudatlanság. Mindenem rendben volt, ott volt az igazoló lap, az érvényes diákom, tehát akár helyben is kitöröltethette volna velem az ellenőr, de inkább megfingatott. Kiállította a több mint nyolcezer forintos csekket, de rebesgetett valami olyat, hogy ha 15 napon belül elküldöm emailben a kitöltött bérletet, az igazoló lapot, meg az egyéb irataimat lefényképezve, akkor csak bemutatási pótdíjat kell fizetnem. Meg is tettem, elemaileztem, viszont attól tartok, hogy a kutyát se fogja érdekelni, hogy utólag kitöltöttem, jobb nekik, ha a nyolcezer forintot fizetem be.

Bíróságra nem akarok menni az üggyel, de érdekeknének a lehetséges kimenetelek.


2017. ápr. 12. 08:00
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Akácfa utca, ott elintézheted.

Több órányi sorban állásra készülj.

2017. ápr. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

És mihez kezdene az Akácfa utcában egy távolsági bérlettel? xd

Amúgy azért sem lehet szó BKK-bérletről, mert azt már nem lehet kitöltetlenül megvásárolni.

2017. ápr. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Távolsági bérlet, de a fővárostól elég messze.
2017. ápr. 12. 09:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor kérdezd meg őket, hogy hova lehet menni intézni.
2017. ápr. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%
Én is úgy tudom, hogy ha x napon belül bemutatotd, akkor kevesebbet kell fizetned, de tapasztalatom nincs benne.
2017. ápr. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Bíróságra ne is akarjál menni! Az Üzletszabályzat utazási feltétele szerint, érvénytelen bérlettel utaztál, jogosan szabtak ki pótdíjat. Nagyon sokba kerülne egy biztosan vesztes per.


Ítélheted rosszindulatúnak az ellenőrt, de nem biztos, hogy végiggondoltad.

Te tudod, hogy nem éltél vissza semmivel. De az ellenőr, honnan tudhatja? Ez nem csupán formalitás. Ha nincs ráírva egy személyt azonosító igazolvány száma, akkor többen is használhatják, mivel nincs korlátozva az utazások száma. Annyi akadályoztatással, hogy nem egyszerre. Aztán, ha csak úgy megengednék az ellenőrzéskor a ráírást, akkor annyi veszteség lenne a többes használók számára, hogy abban a hónapban (ha havi bérlet) már mások nem használhatnák. Vehetnének félhavi bérletet, vagy hónap vége körül már azt sem kéne.


Hét regionális VOLÁN vállalat van, azzal kéne felvenned a kapcsolatot, amelyiknek a járatán pótdíjaztak.

Véletlenszerűen kiválasztottam egyet, a Dél-alföldi Közlekedési Központ üzletszabályzatát. Függelékben közlik, hogy utólagosan hol mutathatók be a bérletszelvények, igazolások; helyközi közlekedés esetén, 15 napon belül. Nem sok van: 3 kecskeméti, 2 békéscsabai, 2 szegedi, és 1 bajai telephely, illetve fiók.

Azt is tartalmazza, hogy „az esedékes pótdíj helyett bemutatási díjat kell fizetnie a bemutatáskor, annak helyszínén. Az utazási igazolvány, illetve kedvezményre jogosító igazolás bemutatásakor a már megfizetett menetdíj, pótdíj és a helyes menetdíj vagy a bemutatási díj különbözete megtérítésre kerül.” Nincs szó elektronikus úton beküldött igazolási lehetőségről. De, azt nem is gondolom elfogadhatónak. A képre, képszerkesztővel ráírható igazolványszám anélkül, hogy az igazolványra ténylegesen rá lenne írva.


De, nem itteni tippektől, véleményektől függ, hogy mik a tényleges lehetőségeid. Ezt az illetékes közlekedési központtól érdeklődd meg. Ott is, lehetőleg attól a helytől, ahol a bemutatás történne.


A lehetséges kimenetelek:

- nem foglakoznak tovább vele, akkor 1 év múlva elévül. (Erre nemigen van esély.) Vagy

- ha elfogadják az elektronikus másolat-beküldést, akkor annyi. De, akkor még valahogy vissza kell vonniuk a pótdíjat és meg kell fizettetniük a bemutatási díjat. Vagy

- 15 napon belül megfizeted a pótdíjat. Vagy,

- ha nem teszed, akkor emelt összegű pótdíjkivetést kapsz. Vagy

- ha azt sem fizeted meg, akkor jogosultak átadni behajtásra. Kapsz fizetési felszólítást, aminek ha megtagadod az átvételét, akkor azonnal kézbesítettnek tekintik; ha nem tudják kézbesíteni, akkor értesítőt hagynak, ha nem mész érte, akkor másodszor is megkísérlik kézbesíteni, ha ekkor sem tudják átadni, akkor az ezt követő 5. munkanapon kézbesítettnek tekintik. (Jogszabályi megnevezése: kézbesítési vélelem.)

Ha átveszed, akkor dönthetsz az eljárási költségek miatt már jócskán megdagadt összeg megfizetéséről, vagy várod a behajtást, ami még drágább lesz.

2017. ápr. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!