Hova érdemes 10 millió forintot nyereségesen befektetni?
Tegyük fel, hogy kézhez kapsz egyszerre 10 millió forintot. Ezt az összeget pedig szeretnéd úgy felhasználni, olyasmibe fektetni, ami a jövőben pénzt hoz a konyhára úgy, hogy megtérül a befektetés is, utána pedig tiszta nyereség lesz belőle.
Van ötletetek? Bármi jöhet.
Ettől függetlenül teljesen egyetértek vele, hogy a pénz tudásba való befektetése még mindig a legokosabb döntések egyike.
A kérdés viszont nem egy pályakezdő fiatalra, hanem egy, a nyugdíja felé közeledő személyre vonatkozik. Elnézést, talán írhattam volna még.
Igen, az ingatlanvásárlás és újból kiadás is egy opció. Kérdés, hogy hol / milyet érdemes venni, hogy biztosan legyen rá érdeklődő és jó áron ki lehessen adni, illetve milyen költségekkel járna? (Tulajdonosként ugyebár költségek is lehetnek, nemcsak tiszta bevétel.)
Köszönöm az eddigi válaszokat!
Az a 10 millió nem egy előző befektetés nyeresége (bár így lenne), hanem egy végkielégítés összege külföldi munkahely részéről.
Köszönöm az eddigi ötleteket, és nyugodtan jöhetnek még.
A kávézónyitás is egy lehetőség, az se rossz. De ott is felmerül a kérdés, hogy hosszútávon megéri-e majd? Mi a garancia, hogy nem tesz tönkre a konkurencia? Hogy az alkalmazottak kifizetése és az adózás után még mindig marad annyi nyereség, hogy azt mondhassa az ember, ez megérte a befektetést?
Persze bizonyos rizikó minden vállalkozásnál / befektetésnél ott van. De ha valakinek van ötlete, hogy szerinte hol van a legtöbb esély rá, hogy a befektetés tényleg kifizetődő lesz, az ossza meg bátran.
"A kérdés viszont nem egy pályakezdő fiatalra, hanem egy, a nyugdíja felé közeledő személyre vonatkozik."
Az én válaszom pedig kortalan volt:) Semmi olyanba nem éri meg belekezdeni, amihez nem értesz/nem látsz át. Ha vállalkozásban gondolkodsz, akkor üzleti ismeretek + az adott szakág áttekintése szükséges, ezen tudás megszerzésére pedig áldozni kell, mind időt (tanulás), mind pénzt.
Igazából ez a pénz nem olyan sok, ingatlanhoz nagyon kevés, egy kisebb vállalkozás elindításához elég lehet, mint ahogy egy átképzéshez is megfelelő összeg.
Ha ezek közül egyik sem, akkor maradnak az értékpapírok, de a legkonzervatívabbakon kívül (államkötvény), ahhoz is szükséges némi pénzügyi/üzleti képzettség.
De a legfontosabb az, amit a hozzászólás elején hangsúlyoztam: semmi olyanba nem szabad belevágni, amit nem látsz át teljesen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!