Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A kereskedük miért érzik...

A kereskedük miért érzik szükségét mindig a januári áremeléseknek? Miért kell ezt időponthoz kötni?

Figyelt kérdés
2017. jan. 21. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Mert sokszor év elején változik ez-az, adók, fizetések, akármik. Ők is változtatnak hát.
2017. jan. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Január 01- től általában mindig nő vmilyen költség, most például a minimálbér emelése jelent gondot sok cégnél, 25% azért nem kevés. De nem csak a kiskereskedő emel, hidd el.. Ugyanúgy emel a gyártó a forgalmazó, vagy nagykereskedő felé, a nagyker is emel a kisker felé, csak ezt nem látja a nép. A kiskereskedő sem tud mit csinálni emel, hisz kompenzálnia kell magának a beszállítói áremelkedéseket, plusz a béremelést is ki kell gazdálkodni vhogy.
2017. jan. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Az átkosban jan.1 a leltározások napja volt az üzletekben. Addigra kijött a lista, mi mennyivel emelkedik. Viszont az az ár kitartott az év végéig.

Most nem csak jan. 1-én emelik az árakat.

2017. jan. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Ez ilyen se füle, se farka kérdés. Én például nem vettem észre, hogy egységes áremelés lenne a kereskedÜk részéről. Sőt, sok helyen karácsony utáni leárazások vannak...
2017. jan. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
20%

Kérdezőnek:

2016 nyarán a tej a Lidl-ben 115 ft volt (piros-fehér-zöld dobozos), rá is szoktunk szépen :-) Aztán "apránként", 10- 15 ft-onként emelték, decemberre 165 ft lett (majdnem 50 %-os áremelés!!) Én balga, azt gondoltam, azért emelték meg ennyire, mert majd az Áfa csökkentéssel lejjebb kell vinniük. Erre mi történt?Az, hogy jan 1-től ugyanannyi maradt, mert csak a FRISS tej áfája csökkent!!! (mondjuk ezt sem értem, a dobozos tej nem friss tejből van? :D )

2017. jan. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
20%
Női ruhabutikban minden szezon elején van áremelés. Lesz márc 1től is, amikor bejön a tavaszi kollekció és lesz júniustól is, amikor a nyári. Minden szezonban 1 kicsit több lesz az ár. A tavalyi póló, ami 6990 Ft volt, tavasztól 9990 lesz, nyártól 10990 ft.
2017. jan. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
5: ez olyan német üzletpolitika. Németeknél vettem észre, hogy már nem egy csapásra emelnek, de kb. januártól tavaszig szépen körbe-körbe hol ennek hol annak emelkedik az ára, hátha nem veszi észre a prosztó.
2017. jan. 23. 16:42
 8/8 A kérdező kommentje:

4# nem is mondtam hogy "egységes". De leginkább a januári emelelés a jellemző.

Még Volt is régen az viccesre fogott vodafon reklám hogy náluk nem emelkedik.

Ez:

[link]


:)

2017. jan. 23. 16:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!