Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit jelenet:utánvétel postázva?

Mit jelenet:utánvétel postázva?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 30. 19:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Azt, hogy a feladó elküldi postán és te mikor átveszed akkor fizeted ki a postaköltséget.
2010. ápr. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Van egy áru amit ha eladsz valakinek akkor postára adhatod utánvéttel, az utánvételi összeg az áru ára és általában a posta költséget is hozzá szokták számolni. A posta az így feladott küldeményt akkor kézbesíti csak a címzett részére ha az az utánvételi összeget megfizeti, majd ezt az összeget utalványon visszajuttatja a feladónak. Utánvételes küldeményként ajánlott levelet illetve csomagot is fel lehet adni. (A gyakorlatban gyakran keverik az utánvétel és a portó fogalmát. A portó azt jelenti, hogy a csomagot úgy adod postára, hogy feladáskor nem fizetsz semmit. A posta a szállítás díját a címzettől szedi bekézbesítéskor, ami a posta bevétele lesz.)
2010. ápr. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkor már csak azt magyarázd meg mi az ajánlott levél és zseni leszek.
2010. ápr. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ajánlott levél: a postán iktatott levélpostai küldemény, amely nem lehet nehezebb 2 kg-nál és nem lehet hosszabb három különböző oldalának együttes hossza 90 cm-nél.
2010. ápr. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
És mi az hogy iktatott? Miben lesz ez más mint egy sima levél?
2010. máj. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Úgy értem az ajánlott mitől lesz más? Ki ajánlja kinek? :P
2010. máj. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A levél egyedi ragszámot kap, és a levél útja a feladás pillanatától a kézbesítés pillanatáig nyomon követhető.
2010. máj. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

és az mit jelent hogy posta fordulattal visszaküldi?

3000ft értékű volt amit feladtam 950 ft ért adtam fel mennyi lesz hogyha visszahozzák nekem?

2010. máj. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

13:32


A Te esetedben ez a költség benne van a feladási árban. A posta, ha nem tudja kézbesíteni. pl.: a címzett ismeretlen, akkor az általad fizetett feladási költségben visszahozza hozzád. Gyakorlatilag azonnal intézik.

A visszahozás okát rögzítik és neked közlik mint feladónak.

Nincs mint feladónak plusz költséged.

Másik verzió: Nem postafordultával hozzák mivel, ha cím ismert, de nincs aki átvegye értesítést hagynak ami, ha jól emlékszem 3 munkanapot jelöl ki a helyi postán átvételre. Ha ez alatt az idő alatt nincs átvétel akkor kezdik meg a csomag visszaküldését. Szerimtem így 10 munkanap körül jelenik meg nálad a TE általad történt feladástól számítva.

A csomag ragszáma alapján a posta honlapján elvileg nyomon tudod követni, hogy éppen hol tart a kézbesítés.

2010. máj. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
kösz a választ az imént beszéltem a taggal és mondta postafordulattal visszaküldi mert nem jó a termék akkor az azt jelenti hogy ki kell fizessem ismét én neki vagyis a postásnak a 3000ft-ot?
2010. máj. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!