Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nemtudom átverés-e vagy...

Nemtudom átverés-e vagy igazság? (bocsi a megfogalmazásért )

Figyelt kérdés
Kihozott nekem egy nyereményjátékot amiben kikellett tölteni 3 kérdésre a választ és ha jól válaszoltam akkor nyerhetek egy iphone 7-et vagy egy macbookot. Szerintetek ez valami átverés?
2016. nov. 27. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Átverés, meg kell adnod majd a telefonszámod és előfizetned egy emelt díjas szolgáltatásra több ezer forint/hét áron.
2016. nov. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ki lenne olyan hülye, hogy 3 olyan kérdésre, amire gyakorlatilag teljesen idióták is tudnak válaszolni, akármit is kisorsol? Klikkelgess nyugodtan, majd kér tőled telefonszámot, vagy hogy "csak" egy SMS-t küldj el (ami emeldíjas, esetleg ráadásként naponta-hetente megújultan levon pénzt érte), hogy tényleg "nyerhess". Persze nem nyersz. Nem csak azért mert van még párszáz iszonyatosan naiv ember. De amíg ezek a naiv emberek léteznek, addig a csalók vígan és jól élnek.
2016. nov. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a kommenteket:) igen én is furcsáltam csak érdekelt hogy ez valóban igaz e de hát akkor sajnos nem:)
2016. nov. 28. 17:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Ami túl szép ahhoz, hogy igaz legyen, az hazugság. Vannak a tényleg naiv emberek, akik bedőlnek az ilyen dolgoknak, akár előre is fizetnek azért, hogy nagyobb esélyük legyen valamire, legyen az bármi. Pl.: munka, fantasztikus nyeremények. Jegyezd meg, ha nyertél valamit, vagy valamire jelentkeztél, nem kérhetnek érte pénzt, hogy megjelenj rajta, átvehesd.


Rafkósnak kell lenni, a nyereményt sokszor "kedvezményként" veheted igénybe, pl. egy jelentősen túlárazott termékre, ami 100 csilliárd Forintba kerül, de mivel nyertél egy játékon, amire soha nem neveztél, nyertél 40 csilliárd Forintot, amit persze készpénzként nem kérhetsz, hanem az a termék árából jön le, így fantasztikus, kihagyhatatlan ajánlat révén 60 csilliárd Forintért a tiéd lehet!!! Hallod, hát ez ki ne hagyd!


Bótba' elmész azt' megveszed 8990 Ft-ért. Jófogáson meg egyéb hasonló oldalakon meg még olcsóbban. Jellemzően ilyen termékbemutatós vackokat értékesítenek így.


Amiről te beszélsz, az igen, átverés. Ha light-osabb, akkor "csak adathalász" és pénzügyileg nem károsít meg.

2016. nov. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!