Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért vett meg Gáspár Laci...

Miért vett meg Gáspár Laci egy veszteséges éttermet Kecskeméten?

Figyelt kérdés

Bizik benne,hogy nyereségessé tudja tenni azzal az ismertséggel,ami neki van?

Az éttermet működtető cég forgalma 2015-ben 21 millió Ft volt,és 4,2 millió Ft veszteséget könyveltek el.



2016. nov. 27. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1) az, hogy egy vállalkozás veszteséget könyvel el, és az, hogy ténylegesen veszteséges e két külön dolog, a veszteség simán lehet egyszeri tényező, vagy könyvelési trükközés


2) ha mondjuk végrehajtottak egy komoly beruházást (akár több éven át, felújítások, új berendezések), az veszteségessé tehette a céget, de ettől még megéri megvenni, hiszen a komoly beruházás pont most fog beérni, és elkezd (a befektető reményei szerint hasznot termelni)


3) ha a cég tényleg veszteséges, és a régi managementnek nem volt víziója arra, hogy megoldja a problémát az még nem jelenti azt, hogy egy másik befektető nem gondolhatja azt, hogy ő tudná jobban vinni a boltot (költségcsökkentéssel, átpozicionálással, bármi). Rengeteg példa van rá, hogy valaki veszteséges céget vásárol meg, és fordítja nyereségessé.

2016. nov. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mondjuk lehetséges,hogy a könyveléssel trükköznek,mert egy alapjában véve forgalmas helyről van szó,nagyon jó helyen,ahol zenés esteket is tartanak 4-5000 Ft-os belépővel,amiben benne van a vacsora is.

Ezen az egyszerűsített beszámolón látszik az is,hogy 2014-ben 32 Millió Ft volt a forgalmuk,és volt egy minimális nyereségük is.

file:///C:/Documents%20and%20Settings/Felhaszn%C3%A1l%C3%B3/Dokumentumok/Downloads/EREDMENYKIMUTATAS_2015..pdf

2016. nov. 27. 11:08
 3/6 A kérdező kommentje:
A letöltött dokumentumot linkeltem be,a másikat meg csak így tudom: [link]
2016. nov. 27. 11:13
 4/6 A kérdező kommentje:
2016. nov. 27. 11:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért eredményes működést, nem feltétlenül a személyes kapcsolatok tudják csak biztosítani egy étteremnek.


Ha nem csak az erdménykimutatást nézed meg, akkor láthatod, alig van tárgyi eszköze a cégnek, 300.000-es beruházás mellé, van valamilyen 2 millió feletti kötelezettség is, és az egyik tag zálogkötelezetté is vált a cégben (lehet hitel is pl. )


2,5 milliós készletük pár százezerre apadt egy év alatt év végi leltárkor, vagy ennyire jól tudtak optimalizálni, vagy elfogyott a pénz árura, ami azért feltételezhető, mert a forgalom és esett a harmadával (kevesebb áru, kevesebb forgalom ), pedig az ELÁBÉ elég magas, tehát nem nagy árréssel dolgozhatnak, ahogy írtad is.


Jegyzett tőke 5 millió, de ugye ez csak névleges, lehet egy soha nem létező összeg is cégalapításkor, ami mellé jön a -4 millió minden évben.


Ezek a valós tőke nélküli - egyszer feltettük számlára az ismerős pénzét, másnap levettük, csak jegyezzék be, vagy ügyvédnek azt mondtuk van tőke házipénztárba írja be azt, ne számlára helyezve kellejen bemutatni, de neki nem kötelessége ezt alapításkor ellenőrizni -.


Az ilyen cégek futnak azután jégre legtöbbször, ahova tőkeinjekció kell, pl. új befektető személyében, akinek van is pénze, visszatölteni tagi kölcsönnel mondjuk. ami ugye megint csak követelésként ott lesz a cégben.


Részben emiatt sincs értelem a 3 milliós alapítási kötelezettségnek sem, max annyi, amit azóta ez a kft is megélt a tagok nem tudják kivenni az osztalékot, míg a saját tőke a tavalyi -3,6 millióról ( a tendencia szerint még több veszteségből ) fel nem töltődik + 3 millió felé, csak hát addig meg árura is kellene a pénz, amiből lehetne eladni valamit...


Nem biztos, hogy így van/volt ez az ok, de ezt ki lehet azért olvasni belőle.

2016. nov. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért mert pénze vagy de esze semmi. Mondjuk egyébként is olyan hogy minden vacak kell neki.
2017. szept. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!