Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 15 évesen hogyan szerezhetnék...

15 évesen hogyan szerezhetnék ennyi pénzt?

Figyelt kérdés
Üdv. 15 éves lány vagyok. Az iskolánkban jövőre lesz egy utazás Oroszországba, aminek az 150 ezer forint. A szüleim közölték, hogy nem tudnak segíteni, ahogy a többi rokon sem. Mivel nagyon szeretnék menni, ezért csak magamra támaszkodhatok. Ennyi idősen már lehet dolgoznom? És ha nem, hogyan szerezhetnék ennyi pénzt egy év alatt?

2016. nov. 12. 11:29
 1/9 anonim válasza:
A legtisztább amit csinalhatsz, hogy nyáron elmész dolgozni, ha meg addig nem kesik a pénz! Ha vidéken laksz egyszerű dolgod van! Mezőgazdasági munkával, gondolok itt uborka szedés, meggy szedés, kicsit kesobb szilva, alma szedés, egy Honap alatt meg tudod keresni a 150 ezret! Ha kicsit ugyes vagy meg kitartó es jobban birod a melot, meg pluszba költöpénzt is kereshetsz! Ha városban laksz akkor marad a diákmunka. Ott is megkeresheted egy nyár alatt a szükséges penzt. Nézz szet esetleg a jobdiákon vagy a fürgediákon! Erdeklodhetsz
2016. nov. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szinte sehogy. Nem mondom hogy lehetetlen, de majdhogy nem semmi esély rá.
2016. nov. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Először is válts iskolát! :D

150 ezer ft roppant drága egy iskolai útra - hacsak nem 1 hónapra mész...

Tudom, hogy Olaszország drága nem írtad, mennyi időre mennétek és milyen programok lennének, de a 150 ezer ft-ból simán ki lehet hozni egy 2 személyes nyaralást.



Itt simán olcsóbb:

[link]


De még itt is, főszezonban!! programokkal együtt a legdrágább út 150 ezer ft:

[link]


Hogy a kérdésedre is válaszoljak: 15 évesen csak a tanítási szünetben és akkor is csak szülői engedéllyel dolgozhatsz - de a munkáltatók 16 alatt nem nagyon szeretnek dolgoztatni... sőt, még 16 és 18 között sem - inkább 18 felett...


Magánvélemény: nem Te leszel az egyetlen, aki nem fog tudni elmenni - a mai világban egy 150 ezres olasz út egy 15 éves gyereknek luxus kategória, bocs.

Mondom ezt úgy, hogy maximálisan meg tudlak érteni: nekem már meg volt a középfokú spanyol nyelvvizsgám, elhatároztam, hogy ha 2 évig zsíros kenyeret eszem, akkor is ki fogok jutni - de sajnos csak 10 év múlva sikerült... A türelem viszont meghozta gyümölcsét - onnantól kezdve 10 éven keresztül minden nyáron kint voltam :-) Még ha 10 évet is kellene várnod, akkor sem lennél lekésve semmiről - 25 évesen még mindig bőven előtted az élet :-) De biztos vagyok benne, hogy ennél hamarabb, saját erőből ki fogsz tudni jutni - ha nem is az iskolával, akkor magánerőből. Néha fillérekért lehet repülőjegyet találni, a neten tudsz olcsó szállást keresni és ennél sokkal kevesebbért ki tudod hozni. na jó, a programokat nem tudom - a belépők tényleg drágák...

2016. nov. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3. válasló, olvasni tanulj már meg, nem olasz, hanem OROSZország.

Kérdező: amit lehet, azt leírtak. Nyáron diákmunkázhatsz, de ha költőpénzt is akarsz, nem sűrűn fogsz annyit összeszedni.15 évesen amúgy nem halsz bele, ha nem tudsz elmenni, nem te leszel az egyetlen. Jó lecke az élettől, hogy tanulj rendesen, hogy felnőtt korodra már megengedhesd ezt is magadnak.

2016. nov. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4-es, jogos... Ma már nem az első eset, hogy benézek valamit, úgyhogy levonom a tanulságot: betegen az ember ne gyakorizzon, mert csak hülyeségeket ír :D - abba is hagyom :-)
2016. nov. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem te is tudod...HD kamot elő.
2016. nov. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

16éves kortól mehetsz melóba.

Nos figyu, az a baj hogy sok diák nincsen tisztában, hogy ott magyarban mennyire szopnak annyi pénzért az emberek.

Ne vedd kioktatásnak se leszólásnak.


Mondok egy pl-t. Pl ha kijárod sulit lesz melód átlag 70ezres keresettel. Tételezzük fel találsz albérletet rezsivel ami 55-60ezer + egy bérlet 10ezer. S kaja, ruha, gyógyszerek, tisztálkodási dolgok (akár tampon) az meg még sehol!


Egy RENDES étkezés pl 3 főre nem 20-40ezer. Egy értelmes cipő vagy pulcsi 5-6ezer (átlagban).


Kicsit átértékeled s rájösz: Örülni kell, hogy ezt-azt alapból megkapsz mint gyermek. :) s a rendes szülők adnak is amit csak bírnak, még ha le is mondanak saját javaikról, amiről lehet sokszor nem is tudsz.


Nos annyi évesen annyi pénzt....nem lehetetlen, de nem könnyű + ha az idő szorít esélytelenné válhat, de jövőre összehozható.


Mondhatok pár tippet, ha érdekel írj csak privibe. Vannak egyszerű kézműves dolgok, amiket átlag ember is megcsinálhat és élvezni lehet, mint hobbit.


23-N

2016. nov. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a rengeteg választ:) Sajnos mezőgazdasági munkát nem tudok végezni, mert nagyvárosban élek. De majd megkérdezek pár vidéki rokont. Valahogyan megoldom, mert nagyon szeretnék menni. Köszönöm a kioktatásokat, igen, tudom hogy mennyi pénzről van szó, hogy drága, pont ezért nem szidtam a szüleimet, hogy nem tudnak segíteni. Magamnak szeretném megoldani. Ha esetleg valakinek van még ötlete, szívesen meghallgatnám:)
2016. nov. 12. 19:41
 9/9 anonim ***** válasza:
Mutogasd magad a neten meztelenül, pénzért.
2016. nov. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!